Genç Yolcu 4. Yaşında

2 Genç Arkadaş tarafından kurulan Genç Yolcu sitemiz yolculuğunun 4. yılına ulaştı, Aşık Veyselin dediği gibi ‘Uzun ince bir yoldayız’ . 5 Aralık 2006 tarihinde ilk yayın hayatına başlayan sitemiz zamanla uluslararası Google translate desteği ile 40 dilde yayın veren bir site olarak günümüze ulaşmıştır. Genç Yolcu sitesi kurulduğu ilk zamanlarda blog olarak yayına başlayıp daha sonraları kendi alanında uzman gençlerin de sitemizde güncel alanlarda yazı paylaşmayı talebi üzerine yeni oluşum ile çok yazarlı bir blog oluşumuna gidildi ve ‘Web Blog’ içeriği ile yolculuğuna devam etmektedir.

Sitemiz ilk haftalar da günlük ortalama 10–40 arası ziyaretçisi varken günümüzde günlük ortalama 500–2000 gibi bir ziyaretçi sayısına ulaşmıştır. Şu an sitemizde bulunan sayacımız, sitemizin 3 yılında eklenmiştir, site istatistik bilgilerimizi wordpress,  flag counter ve google ile tutulmaktadır. Sitemiz 1. yılında. 40.000, 2. yılında 120.000, 3. yılında 220.000 ve 4. yılında 380.000 ziyaretci sayısına ulaşmıştır. Bu ziyaretçilerimiz genelde gençler olmak üzere, farklı ülkelerden farklı kültürlere, eğitimlere, mesleklere sahiptirler. Sitemizin Web Sayfasına 831 üye Facebook Fan Sayfamızda 400 Facebook Grup’ta 419 Facebook Kişisel Hesabın’da 409 Arkadaşı olup toplam hesaplarda 2059 üyesi vardır.

Toplam 760.000 ziyaretçi Dünya’nın 121 farklı ülkesinden oluşmaktadır, ülkemizden de 73 farklı ilden ziyaretçi almıştır. Sizlere Dünyadan ve Ülkemizden sitemizi en çok ziyaret eden ilk 20 yeri listeleyeceğiz.

En Çok Ziyaret Eden 20 Ülke

1-  Türkiye 2- Almanya 3- Amerika 4- İngiltere 5- Fransa 6- Hollanda  7- Avusturya 8- Norveç  9- Çin 10- İsviçre  11- Belçika 12- Azerbaycan 13- Bulgaristan 14- Sırbistan  15-Rusya 16-Kıbrıs  17- Suudi Arabistan 18- İsveç 19-Makedonya- 20- Kanada

En Çok Ziyaret Eden 20 İl

1- İstanbul 2- Ankara 3- İzmir 4- Adana 5- Bursa 6- Antalya 7- Samsun 8- Diyarbakır  9- İzmit 10- Konya 11- Kayseri 12- Malatya 13- Trabzon 14- Gaziantep 15- Erzurum 16- Eskişehir 17- Karabük 18- Muğla 19-Mersin 20- Balıkesir

Dünya ve Türkiye Web Sıramız

 • Dünya Sıralaması: 1,632,116 – Türkiye Sıralaması: 76,707

Site Ziyaretcilerinin Tarayıcı Programları

% 77,18
% 15,24
% 5,96
% 0,69
% 0,57

Site Ziyaretcilerinin Trafik Kaynakları

Arama Motorları (% 85,27) – Doğrudan Trafik (% 7,67) – Yönlendiren Siteler (% 7,06) – Diğer  (> % 0,00)

Site Ziyaretcileri Hangi Dilde  Takip ediyorlar

1- Türkçe 2- İngilizce 3- Almanca 4- Fransızca 5- Rusça 6- Hollandaca ve Flamanca 7- Arapça

Sitemizin İstatistik bilgilerini Google Analitcys, Flag Counter ve Wordpress Tarafından tutulmaktadır. Sitemizdeki reklâm bannerları Google tarafından yönlendirilmektedir.

Sitemizde öncelikle Gençlerle ilgili makaleleri ve haberleri paylaşmayı amaçlamaktayız, Seçici olmak şartıyla, kişisel gelişim amaçlı ve gündeme yönelik yazılara da yer vermekteyiz.

Sitemizin 3 yıllık döneminde Çeşitli Dergi ve Sitelerde haberleri yapıldı ve bazı Televizyon programlarına konuk oldu. Sev Sevil , Gençlik Karavanı gibi Avrupa Birliği gençlik projelerinede destek vermiştir. Bu haberleri görmek için Basın sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sitemizin faaliyetlerini takip edebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve Facebook sitesindeki gurubumuza katılmanızı rica ederiz ve her türlü gelişme ve önerileriniz için www.gencyolcu.com@hotmail.com adresi ile irtibata geçebilirsiniz.

Sitemiz Biyografi, Din, Edebiyat, Eğitim, Etkinlik, Fotoğraf, Gençlik, Gezi, Grafik-Tasarım, Haber, İlan, Müzik, Otomotiv, Program, Röportaj, Sağlık, Sinema, Spor,  Tarih, Teknoloji, Web, Yayın gibi kategorileri içermektedir. Bu kategorilerden sorumlu Editörlerimiz bulunmaktadır, editörler sorumlu olduğu kategoriler hakkında güncel konularda ki yazılarını paylaşıyorlar. Bu kategorilerde yazı eklemek isteyen site üyelerinin yazılarını incelerler ve yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayına verilmektedir.

Sitemiz editörler, yazarlar ve site üyeleri tarafından paylaşılan yazılar ile güncellenmektedir. Sitemize üye olmak şartıyla kendi yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Sitemize kategori dışındaki konularda da yazı ekleyebilirsiniz. Ayrıca istekleriniz doğrultusunda yeni kategorilerde ilave edebilmekteyiz.

Genç Yolcularımız; Aysun GÜL, Abdullah ENGİN, Akın DİNDAR, Barış ERKUŞ, e-Kalem, Fatih ALAN, Ferhat DEMİR, Gonca SIRABAŞI, İhsan Hulusi BARSTUGAN, Hande Seval SERTÇELİK, Hasan Hüseyin ÇELİK, Hulusi GÜMÜŞSAY, İbrahim AKKURT, Kerime KÜÇÜK, Mustafa AYSABAR, Orhan DİNÇ, Ömer DALGIÇ, Yükselen ERDAL, Süleyman ÖZEN, Su BURÇAK, Yükselen ER.

Bu yolculuğumuzda sizleri de aramızda görmekten, yazılarınızı yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. Duygu, düşünce ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmanız, yolculuğumuzu çok daha ileriye taşıyacaktır. Sizlerden isteğimiz yazarlarımızın kendi yazılarını öncelikle kendi facebook, twitter ve hotmail listesindeki arkadaşlarıyla paylaşmalarını yine aynı şekilde, tüm üye ve ziyaretcilerimizin sitemizdeki yazıları ve paylaşımları sitemizdeki paylaş desteği ile facebook, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde daha çok kişiye ulaşmasını sağlamaları ve sitemizdaki yan butondaki facebook fan sayfamızıdaki beğen butonuna basarak guba katılarak tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yolculuğumuz boyunca sitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen site kurucularımıza, editörlerimize, yazarlarımıza, üyelerimize ve değerli ziyaretçilerimize TEŞEKKÜR EDERİZ.

Genç Yolcu Yönetimi

Bu yazımızı okuyan 1.320. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

7 thoughts on “Genç Yolcu 4. Yaşında

 • 04 Aralık 2010 tarihinde, saat 22:58
  Permalink

  Bir hikaye paylaşmak istedim. 4. yıl anısına

  kaplumbağalar arasında bir yarış tertiplenmiş. Hedef, çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Vakti gelince, bir sürü kaplumbağa arkadaşlarını seyretmek için yarış yapılacak bölgeye toplanmışlar. Ve yarış başlamış. Seyircilerden hiçbiri arkadaşlarının kulenin tepesine çıkabileceğine inanmıyormuş. Kimileri bu inançlarını yüksek sesle dile getirmekten kaçınmıyorlarmış. Öyle ki, yarışmacıların bazıları: Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar!” seslerini dahi işitebiliyormuş.

  Yarışmaya katılan kaplumbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. İçlerinden sadece bir tanesi inatla ve yılmaz bir gayretle kuleye tırmanmaya çalışıyormuş. Seyircilerin sesleri yükselmeye başlamış; giderek bağıranların sesleri yarış alanında yankılanır olmuş: “…Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar!” Sonunda, bir tanesi hariç, diğer kaplumbağaların tümü ümitlerini, gayretlerini yitirmiş ve yarışı terk etmişler.
  Ama yarışta yapayalnız kalan son kaplumbağa, büyük bir gayret ile mücadele ederek, kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Diğer yarışmacılar ve seyirciler, hayret içinde bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. Bir kaplumbağa ona yaklaşmış ve sormuş, bu işi nasıl başardın diye.

  O anda farkına varmışlar ki… Kuleye çıkan kaplumbağa sağırmış! Sağır kaplumbağanın çıkılmaz sanılan doruğa tırmanmayı başarmasıyla, kaplumbağalar dere tepe demeden yeryüzüne yayılmanın, sabır ve kararlılıkla yol almanın ne demek olduğunu öğrenmiş ve bunları gerçekleştirmeye cesaret bulmuşlar. Olumsuz düşünen insanları duymayın… Onlar kalbinizdeki ümitleri çalabilirler!

  Bizde bu hikayedeki gibi kimseyi duymadık yolumuza baktık ve 4. yılımızdayız bize inanan ve bu yolda destek veren tüm genç yolcularla nice yıllara…

 • 05 Aralık 2010 tarihinde, saat 00:26
  Permalink

  Başta Kurucularımız, Editörlerimiz, yazarlarımız ve ziyaretcilerimiz bu siteye emek veren gönül veren herkese teşekkür ediyoruz, nice yıllara diliyorum….

 • 05 Aralık 2010 tarihinde, saat 00:36
  Permalink

  Bugün aynı zamanda Hicri Yılbaşı, gerçekten büyük başarı 121 ülkeden ziyaretci almak, bu kadar başarılı genç bir arada başarılar diliyorum yolunuz açık olsun….

 • 05 Aralık 2010 tarihinde, saat 00:49
  Permalink

  facebook mail kutuma mesaj gelmiş, googleden aöf ile bilgi ararken ulaşmıştım ve takip ediyorum çok faydalı bilgiler nice yıllara.

 • 05 Aralık 2010 tarihinde, saat 09:10
  Permalink

  Genç Yolcu iyi ki varsın, sevgi ve muhabbetle nice yıllara…

 • 06 Aralık 2010 tarihinde, saat 00:06
  Permalink

  Yeni Dunya’da Yeni Turkiye’nin Yep yeni gencligine, Genc Yolcu’ya ve Genc Yolculara Medine’den selam eder, bu hayirli basarilarin devam etmesini cani gonulden yuce Allah’tan niyaz ederiz. Selam ve dua ile,

 • 08 Aralık 2010 tarihinde, saat 23:14
  Permalink

  MERHABALAR GENÇ YOLCUNUN DEĞERLİ ÇALIŞANLARI VE SAYGIDEĞER OKUYUCULARI.
  BEN ARANIZA YENİ KATILDIM AMA ARANIZDA BULUNMAKTANDA ONURLUYUM VE GURURLUYUM.
  GEÇN YOLCU SAYFALARINDAN SİZLERE ULAŞABİLMEK KADAR ZEVKLİ BİR YOL OLAMAZDI BUNU GÜN GEÇTİKÇE DAHA İYİ ANLIYORUM.
  NİCE YAŞLARA GENÇ YOLCU HEP BİRLİKTEE…

  SELEMALAR IİIK OLSUN VE SEVGİLENSİN YÜREKLERİNİZDE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir