Genç Yolcu 3. Yaşında

2 Genç Arkadaş tarafından kurulan Genç Yolcu sitemiz yolculuğunun 3. yılına ulaştı. 5 Aralık 2006 tarihinde ilk yayın hayatına başlayan sitemiz zamanla uluslararası 40 dilde yayın veren bir site olarak günümüze ulaşmıştır. Genç Yolcu sitesi kurulduğu ilk zamanlarda blog olarak yayına başlayıp daha sonları kendi alanında uzman gençlerin de sitemizde güncel alanlarda yazı paylaşmayı isteği üzerine yeni oluşum ile çok yazarlı bir blog oluşumuna gidildi ve ‘Web Blog’ içeriği ile yolculuğuna devam etmektedir.

Sitemiz ilk haftalar da günlük ortalama 10–40 arası ziyaretçisi varken günümüzde günlük ortalama 1000–2000 gibi bir ziyaretçi sayısına ulaşmıştır. Şu an sitemizde bulunan sayacımız 330.000 göstermektedir, bu sayaç sitenin 2. yılında eklenmiştir ve ilk kurulduğu 1 yıllık sayacımız 120.000 ve 3. yılımızda toplam 450.000 ziyaretçi almıştır. Bu ziyaretçilerimiz genelde gençler olmak üzere, farklı ülkelerden farklı kültürlere, eğitimlere, mesleklere sahiptirler.

Toplam 450.000 ziyaretçi Dünya’nın 113 farklı ülkesinden oluşmaktadır, ülkemizden de 73 farklı ilden ziyaretçi almıştır. Sizlere Dünyadan ve Ülkemizden sitemizi en çok ziyaret eden ilk 20 yeri listeleyeceğiz.

En Çok Ziyaret Eden 20 Ülke

1- Türkiye 2- Almanya 3- Amerika 4- Fransa 5- Hollanda 6- Çin 7- İngiltere 8- Avusturya 9- İsviçre 10- Belçika 11- Rusya 12- Sırbistan 13- Azerbaycan 14- Bulgaristan 15- Makedonya 16- Norveç 17- İsveç 18- Suriye 19- Suudi Arabistan 20- Danimarka

En Çok Ziyaret Eden 20 İl

 1- İstanbul 2- Ankara 3- İzmir 4- Adana 5- Bursa 6- Antalya 7- Samsun 8- Diyarbakır  9- Kayseri 10- Trabzon 11- Gaziantep 12- Malatya 13- İzmit 14- Mersin 15- Erzurum 16- Eskişehir 17- Karabük 18- Muğla 19- Elazığ 20- Balıkesir

Sitemizin İstatistik bilgilerini Google Analitcys, Flag Counter ve … Tarafından tutulmaktadır. Sitemizdeki reklâm bannerları Google tarafından yönlendirilmektedir.

Sitemizde öncelikle Gençlerle ilgili makaleleri ve haberleri paylaşmayı amaçlamaktayız, Seçici olmak şartıyla, kişisel gelişim amaçlı ve gündeme yönelik yazılara da yer vermekteyiz.

Sitemizin 3 yıllık döneminde Çeşitli Dergi ve Sitelerde haberleri yapıldı ve bazı Televizyon programlarına konuk oldu. Bu haberleri görmek için Basın sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sitemizin faaliyetlerini takip edebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve Facebook sitesindeki gurubumuza katılmanızı rica ederiz ve her türlü gelişme ve önerileriniz için www.gencyolcu.com@hotmail.com adresi ile irtibata geçebilirsiniz.

Sitemiz Din, Edebiyat, Etkinlik, Gençlik, Grafik-Tasarım, Haber, Müzik, Otomotiv, Röportaj, Sağlık, Sinema, Tarih, Teknoloji, Web, Yayın gibi kategorileri içermektedir. Bu kategorilerden sorumlu Editörlerimiz bulunmaktadır, editörler sorumlu olduğu kategoriler hakkında güncel konularda ki yazılarını paylaşıyorlar. Bu kategorilerde yazı eklemek isteyen site üyelerinin yazılarını incelerler ve yönetici tarafından onaylandıktan sona yayına verilmektedir.

Sitemiz editörler, yazarlar ve site üyeleri tarafından paylaşılan yazılar ile güncellenmektedir. Sitemize üye olmak şartıyla kendi yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Sitemize kategori dışındaki konularda da yazı ekleyebilirsiniz. Ayrıca istekleriniz doğrultusunda yeni kategorilerde ilave edebilmekteyiz.

Bu yolculuğumuzda sizleri de aramızda görmekten, yazılarınızı yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. Duygu, düşünce ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmanız, yolculuğumuzu çok daha ileriye taşıyacaktır.

Yolculuğumuz boyunca sitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen site kurucularımıza, editörlerimize, yazarlarımıza, üyelerimize ve değerli ziyaretçilerimize TEŞEKKÜR EDERİZ.

Genç Yolcu Yönetimi

Bu yazımızı okuyan 1.342. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

16 thoughts on “Genç Yolcu 3. Yaşında

 • 04 Aralık 2009 tarihinde, saat 22:24
  Permalink

  Gençlerin nabzını tutan, her kesimden gencin özgürce bir araya geldiği platform = Genç Yolcu. İyi ki varsın Genç Yolcu.
  Tebrikler! Tüm Dünya Gençlerine Selamlar.
  Congratulations! Greetings to all the world young.
  Glückwünsche! Grüße an alle die Welt jung.
  Félicitations! Salutations à tous le monde jeune.
  Συγχαρητήρια! Χαιρετίσματα σε όλους τους νέους του κόσμου.
  Felicidades! Saludos a todos los jóvenes del mundo.
  祝贺!问候所有的世界青年。
  Congratulazioni! Saluti a tutto il mondo giovane.
  Поздравления! Привет всем мире молодые.

 • 04 Aralık 2009 tarihinde, saat 22:51
  Permalink

  Genç Yolcu’nun 3. yaşını kutluyor, emeği geçen tüm genç yolcularımıza böyle güzel bir sayfa yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum

 • 04 Aralık 2009 tarihinde, saat 23:04
  Permalink

  Genç Yolcu 3.Yaşında! Bende Bu iki muhteşem genç site kurucularımız Osman ve Emre arkadaşlarımıza tüm GencYolcu severler adına Canı Gönülden teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunmak istiyorum.
  HAYIRLI MUTLU SENELERE…

 • 04 Aralık 2009 tarihinde, saat 23:23
  Permalink

  Tum yoldaslarin ve yoldasimin 3. yilini kutlarim… Genc Yolcuya takilin; Yolda kalmayin…

 • 04 Aralık 2009 tarihinde, saat 23:26
  Permalink

  gencyolcu kutlarim basirilarin devamini dilerim..isvicre/solothurn`dan cem

 • 05 Aralık 2009 tarihinde, saat 00:00
  Permalink

  Genç Yolcu iyi ki varsın.Hep birlikte nice yıllara…

 • 05 Aralık 2009 tarihinde, saat 00:04
  Permalink

  tebrik ederim cok basarili bir site aof cok bilgi aldim

 • 05 Aralık 2009 tarihinde, saat 00:44
  Permalink

  selam, üçüncü yılınızda ilk günümü paylaşıyorum. başarılarınızın devamını dilerim… bu işe gönüllerini koyup başlayanları da ayrıca tebrik ediyorum.

 • 05 Aralık 2009 tarihinde, saat 08:50
  Permalink

  O güzel yolculuğu yürüyerek fakat emin adımlarla başlayan, iki dostun yolculukları yürüyüşten, bisikletle pedal çevirmeye ve oradan motorbisiklete, hızla daha fazla yol kat ederek devam etmekteydi.

  Bu yolculuğun daha da renklenmesi için yeni yol arkadaşlarları ile arabalarına atlayıp, duyduklarını, düşündüklerini ve söylemek istediklerini anlatmak için yollarına devam ettiler.

  Ekip artık arabalara da sığmaz oldu ve minibüsle, otobüsle yollarına devam ettiler. Her durakta bir kişiyi daha kattılar kervanlarına ve daha uzun yollara, daha uzak memleketlere seslerini duyurdular.

  Artık hem onlar hem de diger yolcular, yolculuklarına daha da hız katarak uçaklarıyla dünyayı dolaşıyorlar.

  Bu güzel yolculukta pilotumuza, yardımcılarına, host ve hosteslere ve bütün yolculara hayırlı yolculuklar diler,

  Son yolculuğumuza kadar yapacağımız bütün yolculuklarda büyüklerin bizlere rehber ve yoldaş olması, Cenab-ı Allah’ın yar ve yardımcımız olmasını temenni ederiz.

  Bugün sitemiz Genç Yolcu’nun kuruluşunun 3.Yıldönümü ve kurucularımızdan Osman Hulusi ATEŞ’in 20.Yaş Gününü tebrik eder, hayırlara vesile olması dileriz.

  Şuan yurtdışında bulunan kurucularımıza da gönülden

  selam ve dua ile,
  Talha ÇELİK

 • 05 Aralık 2009 tarihinde, saat 11:39
  Permalink

  “gencyolcu” yu kuran iki “Dost” a sonsuz teşekkürler… Nice yıllara…

 • 05 Aralık 2009 tarihinde, saat 17:00
  Permalink

  Hayırlı olsun. Sağol, varol, çok yaşa…

 • 05 Aralık 2009 tarihinde, saat 22:10
  Permalink

  Genç yolcuları yolda bırakmayan bu platformda buluşturan kurucu dostların 3.yaşını en kalbi duygularımla kutlarım…

 • 05 Aralık 2009 tarihinde, saat 22:38
  Permalink

  Gençliğimizin arayış içinde olduğu,batı hayranı olan ve uçuruma sürüklenen gençlerimizi genç arkadaşlarımızı gelin birlikte kurtaralım,zararlı alışkanlıklardan uzak duralım,arkadaşlarımızı iyi seçelim,çıkarın ön planda olduğu,saygının aranır olduğu bir dönemde iyi ki varsın gençyolcu…Gençlerin buluşma noktası adresi,herkese tavsiye edelim…Sizlerle nice yıllara hep birlikte…

 • 06 Aralık 2009 tarihinde, saat 04:14
  Permalink

  Nice yıllara hep birlikte… Talha kardeşimizin yorumu çok hoşuma gitti olduğu gibi bende katılıyorum. Siteye imkanım oldukça girip takıip etmeye çalışıyorum ve gün geçtikçe büyümesi beni çok mutlu ediyor.

 • 08 Aralık 2009 tarihinde, saat 14:54
  Permalink

  Allah yürüdüğünüz ve yürüyeceğimiz cm’leri metrelere, metreleri km’lere eşdeğer kılsın. Varılacak hedefler çok, yollar bir o kadar meşakkatli. Allah her hayırlı işimizde yardımcımız olsun.

 • 21 Aralık 2009 tarihinde, saat 15:59
  Permalink

  Ne mutlu bizlere ki böyle güzel bir yolda ve çok güzel insanlarla beraber 3 senemizi geçirdik. Kimi zaman hüzünlendik kimi zaman ağladık kimi zaman neşelendik güldük ama en enömlisi bunları hep beraber yaptık… Teşekkürler GENÇYOLCU inşallah önümüzde çok daha güzel yıllar hep beraber bizleri beklyo…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir