Genç Yolcu 13 Yaşında!

“Birlikte keşfedelim!” sloganıyla 5 Aralık 2005 tarihinde yayın hayatına başlayan “Gezi • Kültür • Sanat” sitesi Genç Yolcu 13. yılını kutluyor. Kurulduğu günden bu yana Sanat  rehberliği yaparak takipçilerimize Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından ilgi çeken paylaşımlar sunuyoruz. Seyahatten kültür-sanata, teknolojiden gündelik hayata farklı coğrafyaların yaşam kültürlerini, şehir hayatının koşuşturmacasında gözden kaçan detayları sizlerle paylaştık ve paylaşmaya da devam edeceğiz.

Ne Yaptık? Ne Yapıyoruz?

12 Yıllık paylaşımlarımızla; Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan, tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini sağlamayı amaçladık.

Gezip keşfetmeye meraklı, araştırmacı ve paylaşmayı şiar edinmiş takipçilerimize farklı coğrafyaları, farklı hayatları ve kültürleri tanıtıyor,  Gezi, Kültür ve Sanatı gündelik hayat ve gelenekle harmanlayarak; yazı, video, röportaj, izlenim ve fotoğraflarla genç ve şuurlu bir bakış açısı sunuyoruz.

Bu neslin; milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunmak gayesi ile Gezi • Kültür • Sanat  paylaşımları alanına yeni ve renkli bir soluk getirdik.

Yazarlarımız ve Sosyal Medya Hesaplarımız

Şimdiye kadar dikkat çeken paylaşımları ile Gezi • Kültür • Sanat severlerden tam not alan gencyolcu.com; Ülkemizin 7 Bölgesinden farklı kültürler ve mesleklerden oluşan, 30 kişilik yazar kadrosu ile her geçen gün farklı içerik ve paylaşımlarıyla internette en çok takip edilen bloglar arasına girmiştir.  Günlük ve güncel paylaşımlarımız aynı zamanda Sosyal Medyada yer alan FacebookTwitter, Google Plus, Pinterest ve Instagram sayfalarımız ile binlerce takipçiye ulaşmaktadır.

2019 Projelerimiz!

Fotoğraf Yarışması ve Günün Fotoğrafı Uygulaması

Toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamak amacıyla 2017 yılında başlatmış olduğumuz Günün Fotoğrafı uygulaması sizlerden büyük ilgi gördü. Fotoğraf sanatçısı ya da Fotoğrafa gönül veren herkesin katılabildiği uygulamaya Dünya’nın 4 bir yanından yerli ve yabancı birçok fotoğraf sever katıldı. 2019 yılında Genç Yolcu Fotoğraf  Yarışması düzenleyeceğiz. Yarışma amatör, profesyonel ulusal tüm fotoğrafçılara açık olup ödüllü bir yarışma şeklinde yapılacaktır.

Günlük olarak Sosyal Medya Sayfalarımız; FacebookTwitter, Google Plus, Pinterest ve Instagram Hesaplarımızdan paylaşılan bu fotoğraflar binlerce beğeni alıyor. 2019 yılında da bu projemiz ile fotoğraf severleri bir araya getirmeye devam edeceğiz. Sizler de web sitemizdeki Günün Fotoğrafı bölümüne giriş yapıp katılım şartlarını okuyarak fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

Genç Yolcu Youtuberlar geliyor

Dünyanın en bilinen ve en büyük video paylaşım sitesi Youtube‘da; bilgi, tecrübe, gezi ve seyahat videoları yayınlayan “YouTuber” olarak bilinen birçok hesap bulunuyor. Bu kişilerden bazılarını Türkiye’nin En Başarılı Youtuber’ları yazımızda sizler için derleyip paylaşmıştık.

Şimdi sıra bizde! Türkiye’nin İlk çok yazarlı Blog sitesi olarak 12 yılı geride bırakan Genç Yolcu; 2019 yılında birden fazla editörü ile YouTuber videolarına başlıyor!

TT Çalışması

Genç Yolcu sitemizin kuruluş yılı olan her 5 Aralık’ta Twitter’da TT çalışması yapılacaktır.

”Tüm Genç Yolcuları 5 Aralık saat: 19:00’da Twitterdaki TT çalışmamıza bekliyoruz #GençYolcu13Yaşında etiketiyle Genç Yolcu ile ilgili paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.”

Teşekkürler…

Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirmek, toplumun yaşam standardı ile sosyal-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışmak ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkemize hizmet etme anlayışını benimsemek misyonu ile çıktığımız yolda 12 yılı geride bıraktık.

Yayın hayatına başladığımız günden bu yana sitemize gelen 175 ülkeden 4 milyon ziyaretçimize, yolculuğumuz boyunca sitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen site kurucumuza, editörlerimize, yazarlarımıza, üyelerimize ve değerli takipçilerimize TEŞEKKÜR EDERİZ.

Gelin Birlikte Keşfedelim !

www.gencyolcu.com

Bu yazımızı okuyan 2.408. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.