Genç Yolcu 12 Yaşında!

“Birlikte keşfedelim!” sloganıyla yayın hayatına başlayan “Gezi ve Kültür Sitesi” Genç Yolcu 12. yılını kutluyor. 5 Aralık 2005 tarihinden bu yana Gezi & Kültür rehberliği yaparak takipçilerimize Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından ilgi çeken paylaşımlar sunmaya devam ediyoruz.

Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirmek, toplumun yaşam standardı ile sosyal-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışmak ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkemize hizmet etme anlayışını benimsemek misyonu ile çıktığımız yolda 12 yılı geride bıraktık.

Seyahatten kültür-sanata, teknolojiden gündelik hayata farklı coğrafyaların yaşam kültürlerini, şehir hayatının koşuşturmacasında gözden kaçan detayları sizlerle paylaştık ve paylaşmaya da devam edeceğiz.

Ne Yaptık? Ne Yapıyoruz?

12 Yıllık paylaşımlarımızla; Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan, tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini sağlamak, bu neslin; milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunmak hedefleri ile Gezi ve Kültür paylaşımları alanına yeni ve renkli bir soluk getirdik.

“Birlikte keşfedelim!” sloganıyla, gezip keşfetmeye meraklı, araştırmacı ve paylaşmayı şiar edinmiş takipçilerimize farklı coğrafyaları, farklı hayatları ve kültürleri tanıtıyor,  Gezi ve Kültürü gündelik hayat ve gelenekle harmanlayarak; yazı, video, röportaj, izlenim ve fotoğraflarla genç ve şuurlu bir bakış açısı sunuyoruz.

Yazarlarımız ve Sosyal Medya Sayfalarımız

Şimdiye kadar dikkat çeken paylaşımları ile kültür ve gezi severlerden tam not alan gencyolcu.com; Ülkemizin 7 Bölgesinden farklı kültürler ve mesleklerden oluşan, 30 kişilik yazar kadrosu ile her geçen gün farklı içerik ve paylaşımlarıyla internette en çok takip edilen bloglar arasına girmiştir.  Günlük ve güncel paylaşımlarımız aynı zamanda Sosyal Medyada yer alan Facebook, Twitter, Google Plus ve Instagram sayfalarımız ile binlerce takipçiye ulaşmaktadır.

2018 Projelerimiz!

Günün Fotoğrafı Uygulaması

Toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamak amacıyla 2017 yılında başlatmış olduğumuz Günün Fotoğrafı uygulaması sizlerden büyük ilgi gördü. Fotoğraf sanatçısı ya da Fotoğrafa gönül veren herkesin katılabildiği uygulamaya Dünya’nın 4 bir yanından yerli ve yabancı birçok fotoğraf sever katıldı.

Günlük olarak Sosyal Medya Sayfalarımız; Facebook, Twitter, Google Plus ve Instagram Hesaplarımızdan paylaşılan bu fotoğraflar binlerce beğeni alıyor. 2018 yılında da bu projemiz ile fotoğraf severleri bir araya getirmeye devam edeceğiz. Sizler de web sitemizdeki Günün Fotoğrafı bölümüne giriş yapıp katılım şartlarını okuyarak fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

Genç Yolcu Youtuberlar geliyor

Dünyanın en bilinen ve en büyük video paylaşım sitesi Youtube‘da; bilgi, tecrübe, gezi ve seyahat videoları yayınlayan “YouTuber” olarak bilinen birçok hesap bulunuyor. Bu kişilerden bazılarını Türkiye’nin En Başarılı Youtuber’ları yazımızda sizler için derleyip paylaşmıştık.

Şimdi sıra bizde! Türkiye’nin İlk çok yazarlı Blog sitesi olarak 12 yılı geride bırakan Genç Yolcu; 2018 yılında birden fazla editörü ile YouTuber videolarına başlıyor!

Teşekkürler…

Yayın hayatına başladığımız günden bu yana sitemize gelen 168 ülkeden 3 milyon ziyaretçimize, yolculuğumuz boyunca sitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen site kurucumuza, editörlerimize, yazarlarımıza, üyelerimize ve değerli takipçilerimize TEŞEKKÜR EDERİZ.

O Halde Gelin Birlikte Keşfedelim !

Genç Yolcu Yönetimi

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
Okunma: 182

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Genç Yolcu 12 Yaşında!” için bir yorum

  • 05 Aralık 2017 tarihinde, saat 12:51
    Permalink

    severek takip ettiğim bir site bu kadar eski bir site olduğunu bilmiyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir