Genç Mucitler Robot Geliştiriyor Bilmi Keşfediyor Kampı

TÜBİTAK desteğiyle düzenlenen ”Genç Mucitler Robot Geliştiriyor Bilimi Keşfediyor Kampı”nda 6. sınıf öğrencileri, üniversite öğretim üyelerinin eşliğinde kendi robotlarını tasarlayacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Atılım Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Erol Özçelik tarafından yürütülen bilim kampı projesi, robot tasarımının matematik ve fen bilgisi dersleri ile ilişkisini ortaya koymayı amaçlıyor. Öğrencilerin yaparak, yaşayarak ve keşfederek öğrenmelerini sağlamak, gerçek hayattan örneklerle problem çözme ve analitik düşünme becerilerini artırmak için düzenlenen ”Genç Mucitler Robot Geliştiriyor Bilimi Keşfediyor Kampı”, 25 Ocak-5 Şubat 2010 tarihleri arasında Atılım, ODTÜ ve Dokuz Eylül Üniversitelerinden bilim insanlarının oluşturduğu bir ekiple yürütülecek.

Etkinlikte, 6. sınıf öğrencisi genç mucitler, Mindstorms NXT robot setleri kullanarak kendi robotlarını geliştirecek. Öğrenciler, robotları tasarlarken matematik ve fen derslerine ilişkin çeşitli konularda uygulama yapma fırsatını da yakalayacak. Öğrencilerin ücretsiz katılabileceği bilim kampı, Ankara Etimesgut’ta bulunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Semahat ? Dr. Nüsret Arsel Eğitim Parkı’nda yapılacak. Hafta içi her gün 9.30-16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve 10 gün sürecek eğitimlere tüm 6. sınıf öğrencileri katılabilecek. Kampa kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin aileleri ile birlikte Semahat – Dr. Nüsret Arsel Eğitim Parkı’na nüfus cüzdanlarıyla gelerek üye bilgi formunu doldurmaları yeterli olacak. Bilim kampıyla ilgili detaylı bilgiye, robotkampi.atilim.edu.tr ulaşılabilir.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir