G.Saray’ın stadına büyük açılış !

Türk Telekom Arena, 15 Ocak Cumartesi günü Galatasaray ile Ajax Futbol Kulubü arasında oynanacak hazırlık maçı ile Kanadalı Sanat ve Multimedya Yönetmeni Erick Villeneuve’nin 90 kişilik dans grubu eşliğinde ışık ve ses gösterileriyle açılacak.

Açılış öncesi detayları aktarmak üzere düzenlenen ve Galatasaray Kulübü yöneticilerinin de katıldığı basın toplantısında konuşan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, Türk Telekom’un spor alanında gerek sponsorluk faaliyetleri ve bu çerçevede verdiği desteğin Türkiye’de sporun altyapısına yatırım yaparak gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla önemli adımlar attığına dikkat çekerek, “Biz kendimize Türk sporunun en büyük taraftarıyız sloganını benimsedik. Sadece futbolda değil, sporun her alanında destek olmaya da devam edeceğiz” dedi. Demircan, Türk Telekom Arena’nın isim sponsoru olmaları yanı sıra açılış organizasyonuna destek verdiklerini belirterek, “Açılışı izleyen 15 gün boyunca iletişim kampanyasını sürdüreceğiz. Cem Yılmaz’ın rol aldığı yeni reklam filmimiz de bu arada gösterimde olacak” diye konuştu.

Demircan, Türk Telekom’un Türkiye spor tarihinde bir ilke imza atarak stadyumun isim hakkı sponsorluğunu üstlendiğine dikkat çekerek, bu çerçevede Galatasaray’ın yeni stadyumunun sezonun ikinci devresinde ilk maçın oynanacağı Ocak 2011 tarihinden itibaren, 10 futbol sezonu boyunca ‘Türk Telekom Arena’ olarak anılacağını, 2010-2011 sezonunun 2. yarısından itibaren Galatasaray’ın maçlarını Türk Telekom Arena’da oynamaya başlayacağını hatırlattı.

-“YÜZDE 10 EKSİKLE AÇILIYORUZ”-

Basın toplantısında stadyumla ilgili bilgi veren GS Yönetim Kurulu Üyesi Ali Haşhaş ise, Türk Telekom Arena’nın 52 bin 647 kişilik seyirci kapasitesi ve mimarisiyle UEFA standartlarında şu an dünyanın en önemli projelerinden biri olduğunu vurgularken, stadyumun bazı eksiklerle açılacağını söyledi. Ali Haşhaş, “Türk Telekom Arena yüzde 90’ı tamamlanmış olmasına rağmen yüzde 10 gibi bazı küçük eksikliklerle açılacak. Bu eksiklikleri de yaşayarak çözeceğiz” dedi. Taraftarlara açılış öncesi çağrı yapan Ali Haşhaş, “15 Ocak’ta taraftarlarımızın gelirken mümkün olduğunca toplu taşım araçlarını ve özellikle de metroyu kullanmalarını istiyoruz. Çünkü henüz yan yollar tamamlanmadığı için özel araçlarla gelişte sorunlar yaşanabilir. Metro 1.5 saatte 30 bin taraftarı taşıma kapasitesine sahip. Stadyumun kapıları saat 14.00’de açılacağı için taraftarlarımızın erken gelmelerini öneriyoruz. Erken gelenler için şu aşamada ve daha ilerleyen zamanlarda çok zengin aktiviteler ve seçenekler de olacak” diye konuştu.

-“AÇILIŞTA GÖRSEL ŞÖLEN”-

Türk Telekom Arena’nın 15 Ocak’taki açılış töreni Kanadalı Sanat ve Multimedya Yönetmeni Érick Villeneuve tarafından hazırlanan ses ve ışık gösterisine da tanık olacak. Basın toplantısında Érick Villeneuve hazırladığı gösteriye ilişkin bilgi vererek, GS taraftarlarını, üçüncü boyutu ses ve ışıkla buluşturduğu düş dünyasını, 15 Ocak’ta gerçekleştirilecek açılış gösterilerinde izlemeye çağırdı.

Birçok dünya ülkesinde spor aktiviteleri, özel açılışlar ve opera gibi sanatsal olaylar için hazırladığı görsel şölenlerle milyonlarca insanı kendisine hayran bırakan bir isim olarak kabul edilen Érick Villeneuve, bu alanda 25 yıllık bir kariyere sahip. Floransa Bienali, Montreal Uluslararası Caz Festivali, Arap Olimpiyatları’nın Beyrut’taki açılış törenleri, Avrupa’da sahnelenen Aida ve Nabucco operaları Érick Villeneuve’ün portföyündeki çalışmalar arasında yer alıyor. Villeneuve, son olarak 2006 Torino Kış Olimpiyatları kapanış töreninin Kanada bölümünün görsel içeriğini hazırladığını ve 2010 Vancouver Olimpiyatları’nın açılış, kapanış ve madalya törenlerinin Yaratıcı Komitesi’nde yer aldığını söyledi.

-STADYUMLA İLGİLİ BİLGİLER-

-52 bin 647 seyirci kapasitesi, 190 metre enine ekseni, 228 metre boyuna ekseni ile dünyanın sayılı stadyumları arasında yer alan Türk Telekom Arena, aynı zamanda Türkiye’nin en teknolojik ve özgün spor komplekslerinden birisi olarak gösteriliyor.

-Türk Telekom Arena’nın 4 bin 500 araç kapasiteli otoparkı bulunuyor.

-Türk Telekom Arena’da ayrıca özel VIP Girişleri, yeme içme hizmetlerinin dahil olduğu VIP salonları, Loca/VIP Koltuklara özel olarak ayrılmış stat içi otopark alanları, özel giriş yolları, stat girişi öncesi araç bırakma alanları gibi birçok özel hizmet alanı mevcut.

-Türk Telekom Arena’da, 3. ve 4. katlarda satışa sunulan 6, 8, 10, 12, 15 ve 18 kişilik olmak üzere toplam 157 adet loca bulunuyor. Statta, 4 bin 845 adet VIP koltuk bulunuyor.

-Projenin mimarisi, Mete Arat tarafından gerçekleştirildi.

ANKA

Orhan Dinç

1979 Malatya Darende doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Uzun süredir Tekstil ve Perakende sektörün'de yönetici olarak görev yaptı. Profesyonel Freelance Fotoğrafçıdır, Çeşitli Dergi ve haber sitelerinde fotoğrafları yayınlanmakta, Yerel ve Uluslarası yarışmalarda ödül ve dereceleri bulunmaktadır. Hobileri, Fotoğraf, Sosyal Medya ve Seyehat'tir. Evli ve 3 Çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir