Forbes dünyanın en zengin 30 GENÇ listesini açıkladı

Derginin milyarder gençler listesinde bir de Türk var, Dünyanın önde gelen ekonomi dergilerinden Forbes, genç milyarderler listesi yayınladı. 30 kişilik listeye yalnızca bir Türk girebildi. O isim de 37 yaşındaki Serra Sabancı oldu. Listeye 17. sıradan giren Sabancı’nın serveti 1.3 milyar dolar. Forbes dergisinin yaptığı araştırma sonucu oluşturulan listede, dünyada bulunan milyarderlerin sadece 29 tanesi 40 yaşın altında. Genç yaşta milyarder olarak anılan bu isimleri, yaşlarına göre, sizler için derledik.

Dustin Moskovitz: Dünyanın en genç milyarderi olan Moskovitz, aynı zamanda Mark Zuckerberg’in ilk oda arkadaşı ve Facebook’un kurulum aşamasında ona yardım etti. Moskovitz 2 yıl Harvard’ta eğitim gördükten sonra ayrılarak, Facebook’ta tam zamanlı olarak çalışmak için California’ya gitti. Sosyal medya devinin büyük gelişiminden sonra Dustin Moskovitz, büyük bir servetin sahibi oldu. 2008 yılında Facebook’tan ayrılan genç milyarder, şuan 28 yaşında ve Asama adında bir yazılım şirketin ile 5.2 milyar dolarlık bir servetin sahibi.

Mark Zuckerberg: Facebook’un kurucusu ve bir numarası Zuckerberg, sadece 28 yaşında ve 19 milyar dolarlık bir servetin sahibi. Forbes’ın listesinde ilk 20’de olan Zuckerberg, yaklaşık bir milyar kullanıcıya sahip Facebook sayesinde, servetini arttırmaya devam ediyor.

Albert von Thurn und Taxis: 30 yaşındaki Taxis, bir buçuk milyar dolarlık servetiyle, en genç milyarderler listesinde yer alıyor. Genç milyarder aslında 8 yaşında da bu listede olabilirdi; ancak servetine resmi olarak 18 yaşında kavuştu ve 2001 yılında bu listeye girdi. 2008 yılında İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesinde, ekonomi ve teoloji üzerine olan yüksek lisansını bitirdi.

Scott Duncan: Babası tarafından inşa edilen enerji boru hatlarının 4 varisinden biri olan Duncan, tam 5.5 milyar dolarlık bir servete sahip. 30 yaşındaki milyarder, geçen sene tam 800 milyon dolarlık bir kar elde ederek bu konuda da adından söz ettirdi.

Eduardo Saverin: 30 yaşıındaki Saverin, 2.65 milyar dolarlık bir servete sahip. Saverin’in zenginliğinin bu kaynağı ise Facebook’un kurucu ortaklarından olmasından geliyor.

Huiyan Yang: 5.7 milyar dolarlık servetiyle, Çin’in en zengin kadını olan Yang, Country Garden Holding’in kurucu ortağının kızı. 31 yaşındaki Yang, şu an şirketin %46’lık hissesine sahip.

Fahd Hariri: Öldürülen Lübnan Başbakanı Refik Hariri’nin küçük oğlu olan Fahd Hariri, 32 yaşında ve 1.35 milyar dolarlık bir servete sahip. Hariri, 2004 yılında Paris Mimarlık Okulu’ndan mezun oldu.

Marie Besnier Beauvalot: 32 yaşındaki Marie Besnier Beauvalot, kardeşleri Emmanuel ve Jean Michel ile birlikte Fransız süt ürünleri devi Lactalis’in varislerinden ve 1.5 milyar dolarlık bir servete sahip.

Sean Parker: Akıllı telefonlara entegre bir müzik uygulaması olan Napster’ın kurucu ortaklarından ve Facebook’un ilk başkanı olan Parker, 33 yaşında ve 2 milyar dolarlık bir servete sahip.

Ayman Hariri: Öldürülen Lübnan Başbakanı Refik Hariri’nin büyük oğlu olan Ayman Hariri 35 yaşında ve 1.35 milyar dolarlık bir servete sahip.

Yvonne Bauer: 35 yaşında ve 2,4 milyar dolarlık bir servete sahip.

Yoshikazu Tanaka: 36 yaşındaki Tanaka, 1.8 milyar dolarlık bir servete sahip.

Maxim Nogotkov: 36 yaşındaki Nogotkov, 1.3 milyar dolarlık bir servete sahip.

Alejandro Santo Domingo Davila: 36 yaşındaki Davila, 11,7 milyar dolarlık servetiyle en genç milyarderlerden biri.

Jack Dorsey: Sosyal medya devi Twitter’ın kurucusu Dorsey 36 yaşında ve 1.1 milyar dolarlık bir servete sahip. Twitter’ın borsaya yeni girdiği düşünülürse, Dorsey’in servetini daha da artma ihtimali yüksek.

Serra Sabancı: 37 yaşındaki Sabancı, 1.3 milyar dolarlık servetiyle bu listeye giren tek Türk oluyor.

Nicholas Woodman: 37 yaşındaki Woodman, 1.3 milyar dolarlık bir servetin sahibi.

Chase Coleman: 37 yaşındaki Coleman, 1.4 milyar dolarlık bir servete sahip.

Ryan Kavanaugh: 38 yaşındaki Kavanaugh, 1 milyar dolarlık bir servetin sahibi.

Andrey Verevskiy: 38 yaşındaki Verevskiy 1 milyar dolarlık bir servete sahip.

John Arnold: 2.8 milyar dolarlık bir servetin sahibi olan Arnold, 38 yaşında.

Gary Fegel: Fegel 39 yaşında ve 1 milyar dolarlık bir servete sahip.

Kostyantin Zhevago: 39 yaşındaki Zhevago, 1 buçuk milyar dolarlık bir servetin sahibi.

Dan Gertler: 39 yaşındaki Gertler, 2.2 milyon dolarlık servetiyle bu listede yer alıyor.

Ana Lucia de Mattos Barretto Villela: 39 yaşındaki Villela, 1.15 milyar dolarlık bir servete sahip.

Lee Seo-Hyun 1 milyar dolarlık bir servetin sahibi ve 39 yaşında.

Fang Wei: 39 yaşındaki Wei, 1.5 milyar dolarlık servetiyle bu listede yer alıyor.

Sergey Brin: 22.8 milyar dolarlık büyük bir servetin sahibi olan Brin, 39 yaşında.

Larry Page: 39 yaşındaki milyarder Page, 23 milyar dolarlık bir servete sahip.

Kaynak: EnsonHaber

Bu yazımızı okuyan 800. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.