Filmlerde hangi yıldızı, kim seslendiriyor?

Dünya starlarını Türk sesiyle bize tanıtan dublaj sanatçıları gizli kahramanlar olarak kabul ediliyor. Aslında hayranı olduğumuz yabancı yıldızlar başarılarını bir nebze de olsa onlara borçlular. İşte Hollywood starları ile sesi özdeşleşen ünlüler… Seslendirme hakkında detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayınız.
JACK NICHOLSON: Batman, Ölüm Kapıyı Çalınca ve daha birçok filmlerinde Jack Nicholson’ı seslendiren Nüvit Candener’in sesi sanatçıyla özdeşleşti.

ANTONIO BANDERAS: Sanatçıyı Kuralsızlar, Zorro Efsanesi gibi daha birçok filminde Cem Kurdoğlu seslendirdi. Türk izleyicisi için Kurdoğlu’nun sesi bir anlamda Banderas’ın sesi oldu. MEL GIBSON: Hollywood’un ünlü yıldızını birçok filminde Volkan Ateş Akyılmaz seslendirdi. Gibson, Volkan Ateş Akyılmaz’ı resmi sesi olarak onayladı.Sanatçıyı Kuralsızlar, Zorro Efsanesi gibi daha birçok filminde Cem Kurdoğlu seslendirdi. Türk izleyicisi için Kurdoğlu’nun sesi bir anlamda Banderas’ın sesi oldu. MEL GIBSON: Hollywood’un ünlü yıldızını birçok filminde Volkan Ateş Akyılmaz seslendirdi. Gibson, Volkan Ateş Akyılmaz’ı resmi sesi olarak onayladı.

CHARLIZE THERON: Aeon Flux, Tek Başına, Şeytanın Avukatı filmleriyle beyazperdenin unutulmaz isimleri arasına giren Charlize Theron’a ülkemizde Burcu Basaran sesiyle hayat veriyor.Aeon Flux, Tek Başına, Şeytanın Avukatı filmleriyle beyazperdenin unutulmaz isimleri arasına giren Charlize Theron’a ülkemizde Burcu Basaran sesiyle hayat veriyor.

KEVIN COSTNER:Kusursuz Dünya, The Bodyguard, Düşler Tarlası, Aşkın Gücü filmlerinde Costner’in sesini Sungun Babacan seslendiriyor. Ünlü oyuncuyu başka biri seslendirdiği zaman hayranlarından forum sitelerinde tepki mesajları yağıyor.Kusursuz Dünya, The Bodyguard, Düşler Tarlası, Aşkın Gücü filmlerinde Costner’in sesini Sungun Babacan seslendiriyor. Ünlü oyuncuyu başka biri seslendirdiği zaman hayranlarından forum sitelerinde tepki mesajları yağıyor.

NICOLAS CAGE: Kaya, Fırtınalı Hayatlar ve daha birçok filminde Nicolas Cage’a seslendirme yapan sanatçı Uğur Taşdemir’in sesi çok beğeniliyor.Kaya, Fırtınalı Hayatlar ve daha birçok filminde Nicolas Cage’a seslendirme yapan sanatçı Uğur Taşdemir’in sesi çok beğeniliyor.

TOM CRUISE: Vampirle Görüşme, Azınlık Raporu gibi dev yapımlarda Tom Cruise’u seslendiren Songun Babacan’ın sesi, 2007 DNS ödül töreninde ‘Özdeşleşen Ses Ödülü” aldı.Vampirle Görüşme, Azınlık Raporu gibi dev yapımlarda Tom Cruise’u seslendiren Songun Babacan’ın sesi, 2007 DNS ödül töreninde ‘Özdeşleşen Ses Ödülü” aldı.

BRAD PITT: Meet Joe Black, Vampirle Görüşme filmlerinde Brad Pitt’i, Murat Şen seslendiriyor.Meet Joe Black, Vampirle Görüşme filmlerinde Brad Pitt’i, Murat Şen seslendiriyor.Meet Joe Black, Vampirle Görüşme filmlerinde Brad Pitt’i, Murat Şen seslendiriyor.Meet Joe Black, Vampirle Görüşme filmlerinde Brad Pitt’i, Murat Şen seslendiriyor.

KIM BASINGER: Asla Asla Deme, Giriş Kapısı ve birçok filminde Basinger’a ses veren Figen Sumeli özdeşleşen seslerin başında geliyor. DEMI MOORE: Mr.Brooks, Kusursuz ve daha birçok filmde Demi Moore’u başarıyla seslendiren Berna Başer’in sesi dünya starının bile hoşuna gitti.Asla Asla Deme, Giriş Kapısı ve birçok filminde Basinger’a ses veren Figen Sumeli özdeşleşen seslerin başında geliyor. DEMI MOORE: Mr.Brooks, Kusursuz ve daha birçok filmde Demi Moore’u başarıyla seslendiren Berna Başer’in sesi dünya starının bile hoşuna gitti.

 

LEONARDO DI CAPRIO: Kanlı Elmas, Titanic gibi Caprio’nun Türk izleyicileri tarafından sevilmesini sağlayan rolleri seslendiren Ahmet Taşar’ın sesi geçen süre içerisinde Caprio ile özdeşleşti.Kanlı Elmas, Titanic gibi Caprio’nun Türk izleyicileri tarafından sevilmesini sağlayan rolleri seslendiren Ahmet Taşar’ın sesi geçen süre içerisinde Caprio ile özdeşleşti.


JODIE FOSTER: Ünlü yıldız birçok filmini Zeyno Eracar seslendirdi. Forum sitelerinde de Zeyno Eracar’ın sesinin Foster’ı çok iyi yansıttığını belirten sinemaseverler, ikilinin özdeşleşti konusunda birleşiyor.Ünlü yıldız birçok filmini Zeyno Eracar seslendirdi. Forum sitelerinde de Zeyno Eracar’ın sesinin Foster’ı çok iyi yansıttığını belirten sinemaseverler, ikilinin özdeşleşti konusunda birleşiyor.
 

Kaynak: Bugün
Bu yazımızı okuyan 1.495. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir