Filistin tişörtü giyen Genç öğrenciye ceza

‘Özgür Filistin’ yazılı bir tişört giyerek okula geldiği için üç günlük uzaklaştırıldı. Fransa’nın Lyon kentinde Claude Bernard Koleji öğrencisi Zeynep D. üzerinde ‘zgür Filistin’ yazılı bir tişört giyerek okula geldiği için üç günlük uzaklaştırma cezası aldı. Uzaklaştırma cezası olan Arap asıllı Zeynep D’nin adı açıklanmaya tarih öğretmeninin bir önceki derste kışkırtıcı şekilde İsrail’in Filistin’e yaptığı zulüm ile ilgili övgüyle bahsetmesi üzerine olayın yaşandığı ifade edildi.

Bu propagandadan rahatsız olan Zeynep’in ertesi gün “Özgür Filistin” yazılı bir tişört giyerek öğretmenini protesto ettiği bildirildi.

Zeynep’in, öğretmeninin söz konusu tişörtü saklamasını ihtar edip ardından sınıftan çıkmasını istemesine aldırmadığı belirtildi. Bu tutum karşısında daha da ileri giden öğretmenin Filistin’in haklarını savunanları ‘şarlatanlar’ olarak nitelediği kaydediliyor.

Durumu öğretmen açısından değerlendiren okul yönetimi 2 Mart’tan geçerli olmak üzere Zeynep’in okuldan 3 gün uzaklaştırılmasına karar verdi. Olayın ardından bölgedeki bir çok sivil toplum kuruluşu Zeynep’in cezasının kaldırılması için imza kampanyası başlattı.

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
Okunma: 55

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir