Facebook Filmi Geliyor

Columbia Pictures, dünya genelinde 250 milyon üyesi olan ünlü sosyal ağ Facebook’un kurucu ortağı Mark Zuckerberg‘in (25) hayatını beyazperdeye taşıyor. İsmi şaşılacak derecede alışılmamış ve bir o kadar da tuhaf olan “The Social Network” (Sosyal Ağ) isimli film projesi, yazar Ben Mezrich’in “The Accidental Billionaires” isimli kitabına dayanarak sinemaya uyarlanacak. Filmin yapımcılığını Hollywood’un usta oyuncusu Kevin Spacey üstlenirken, yönetmen koltuğunda “Seven”, “Dövüş Kulübü / Fight Club”, “Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi” gibi filmlerin ünlü yönetmeni David Fincher oturacak.

Shia La Beof mu? Michael Cera mi?

Filmde, genç milyarder Zunkenberg’i kimin canlandıracağı ise, henüz bir netlik kazanmadı. Bu rol için ismi gecen adayların başında, “Transformers”ın genç yıldızı Shia La Beof geliyor. Bir başka kuvvetli aday ise, “Juno” ve “Çok Fena / Superbad”in yıldız oyuncusu Michael Cera. Usta yönetmen David Fincher tarafından çekilecek olan ve Facebook’un oluşum macerasını konu edinen ‘The Social Network’ adlı sinema filminin başrollerinden birini şarkıcı ve oyuncu Justin Timberlake üstlendi.

Variety adlı Hollywood gazetesinin haberine göre Timberlake, Facebook’un kurucu ortaklarından Sean Parker’ı oynayacak. Çekimlerine Ekim ayında Boston’da başlanacak olan filmde Jesse Eisenberg ve Andrew Garfield da rol alacak.

Senaryosu Aaron Sorkin tarafından yazılan The Social Network, Harvard Üniversitesi kampüsünde 2004 kurulan, daha sonra hızla yayılarak küresel bir fenomene dönüşen Facebook’un başarı öyküsü anlatılıyor.

Filmde Facebook’un yaratıcısı ve CEO’su Mark Zuckerberg’i The Squid and The Whale adlı filmle ün kazanan aktör Jesse Eisenberg oynuyor.

Facebook’u,ne için kurmuşlar

Amerika’da yayınlanan “The Accidental Billionaires”, öğrenimini gördüğü Harvard Üniversitesi’nin öğrenci yurdunda yaşarken, 2004 yılında Eduardo Saverin ile birlikte dünyanın en büyük sosyal ağını kuran Facebook’un patronu Mark Zuckerberg’in sadece sansasyonel bir şekilde başarı basamaklarını hızlıca tırmanısının öyküsünü anlatmakla kalmıyor. Daha henüz kitabın yazım aşamasında, 1,9 Milyon Euro avans aldığı söylenen kitabın yazarı Ben Mezrich, aynı zamanda ‘seks’, ‘para’, ‘dahi’, ve ‘aldatmak’ alt başlıklarına da yer vererek oldukça heyecan verici bir hikayeyi kitabına taşıyor.

Mezrich, Facebook fikrinin doğuşunun başlıca nedeninin altında, Zuckerberg ve arkadaşlarının toplumda kabul görme isteklerinin yattığını düşünüyor. Ayrıca Mezrich, Zuckerberg ve arkadaşlarının Facebook’u, üniversitelilerle seks yapmak için kendilerine bir arkadaşlık platformu sunsun düşüncesi ile kurduklarını da belirtiyor.

“The Social Network” isimli Facebook filminin çekimlerine, bu yıl içerisinde başlanacak. Yabancı kaynak haberleri için burayı tıklayın

Bu yazımızı okuyan 1.034. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

One thought on “Facebook Filmi Geliyor

  • 27 Eylül 2009 tarihinde, saat 14:43
    Permalink

    filmi merakla bekliyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir