Eve Hoşgeldin Roscoe Jenkins – Welcome Home Roscoe Jenkins

Eve Hosgeldin - Welcome Home - Roscoe Jenkins
Eve Hosgeldin - Welcome Home - Roscoe Jenkins

Tür : Komedi
Yönetmen : Malcolm D. Lee
Senaryo : Malcolm D. Lee
Görüntü Yönetmeni : Greg Gardiner
Müzik : David Newman
Yapım : 2008, ABD
Süre  : 114 dk.
Web Sitesi :
Fragman :
Filmi İndir :

IMDB Site :
IMDB Puan : 3.7
BeyazPerde Puan :
7.7
Gencyolcu Puan :
5.9

Oyuncular

Martin Lawrence (Roscoe Jenkins),
James Earl Jones (Papa Jenkins),
Margaret Avery (Mamma Jenkins),
Joy Bryant (Bianca Kittles),
Michael Clarke Duncan (Sheriff Otis Jenkins)

Los Angeles’ta herkes tarafından tanınan ve sevilen başarılı bir talk show sunucusu olan Roscoe Jenkins (Martin Lawrance), ailesiyle yeniden kaynaşmak için güneye gider fakat işler istediği gibi gelişmez. Büyük şehrin getirdiği alışkanlıklar taşranın kendine özgü değerleriyle çakışır. Çılgın bir olayın diğer çılgınlıkları takip ettiği, büyük şehirde yaşayanların tavırlarıyla, taşralıların tavırlarının birbiriyle çatıştığı bir komedi.

Yeni bir siyahi film ve yine siyahi tarz bir komedi.

Filmde Bad Boys – Çılgın İkili filminden Martin Lawrence, Green Mile-Yeşil Yoldan Michael Clarke Duncan, Belgesel sunuculuğundan James Earl Jones u birlikte izleme fırsatı bulacaksınız. Bir kaç müstehcen sahnenin filmde olması hoş olmasa da, yine de sorumluluğunuzda izlenebilir.

Çocugun isminin Jamal (Cemal) olması, ayrıca ABD islami lideri Farakan’ın da isminin geçmesi İslamın reklamını biraz da olsa yapıyor. Filmde ailenin, anne babanın, çocukların önemine vurgu yapılıyor. Geçici heves ve zevkler uğruna sizlere emeği geçenleri özellikle ailenizi bırakmamanız gerektiği anlatılıyor.

Siyahi argosu, mizahı ve müstehcenliğini biraz da olsa barındırıyor. Filmi izlediğinizde “adamlar ne film yapmış” be diyemeyeceğiniz, kimi sahnelerinde güldüğünüz, kimi sahnelerinde sinirlendiğiniz ve utanabileceğiniz bir film.

Bu yazımızı okuyan 1.051. takipçimizsiniz.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir