En Yeni Nesil İPhone 2010

Apple firmasının 2010 da piyasaya sürmesi beklenen Yeni Nesil İPhone şimdiden dikkatleri üzerine çekmeye başladı bile.Yeni nesil modelinde 5mp kamera olması bekleniyor.

İPhone 3gs modeli zaten Tüm dünyada çok beyenildi ve satışlar rekor düzeyde iken bir sonraki modelin görüntüleri ve spekülasyonları internette gezinmeye başladı bile.

Engadget ve T3 sitelerinde yer alan haberlere göre, telefonlar için görüntü sensörü üreten Omnivison firması Apple’dan yüklü bir sipariş almış. İnternetteki dedikodu grubunun bir bölümü bunu ‘iPhone 4’lerde 5 MP kamera olacağı şeklinde yorumlarken, bir grup da siparişin uzun süredir sözü edilen Apple internet tablete ait olabileceği kanısında.

İlk ihtimal doğru çıkarsa, büyük olasılıkla kameranın yanında bir de flaş çözümü sunulması gerekecek. Yorumcuların hiçbiri görüntülü görüşme için ön yüze bir VGA kamera eklenmesi ihtimalinden bahsetmiyor.

‘iPhone 4’e atfedilen bir diğer özellik de ekranının hi-res olacağı. Dayanak ise Apple firmasının bazı usta uygulama (apps) üreticisi firmalarla temasa geçip, yüksek çözünürlüklü uygulamalar üzerinde çalışmaya başlaması. Ancak bu bilgilerin de pekala internet tablete ait olabileceği belirtiliyor.

Apple’ın Ocak 2010’da düzenlenmesi planlanan lansman toplantısında bu ürünlerin bir veya ikisine ait prototipleri göstermesi bekleniyor. Son dakika sözü de, Apple’ın babası Steve Jobs’ın, önüne konan son internet tablet prototipinden “son derece memnun” olduğu yönünde.

Bu arada fotoğraftaki ‘iPhone’, açıklanmış bir konsept olmayıp, becerikli iPhone-severlerin tasarımsal tahminlerinden biridir.

Bu yazımızı okuyan 854. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir