Emekliler ve emekli tanıdığı olanlar DİKKAT

Sosyal Güvenlik Kurumu, maaşından Türkiye İşçi Emeklileri Derneği’nin 650 bin emekliyi haberleri olmadan dernek üyesi yapması ve aidat  kesintisi yapılan emeklilere çağrıda bulunarak aşağıda örneği olan dilekçeyi doldurarak kuruma başvurmalarını istedi. Başvuru internetten de yapılabiliyor. Sizler de kendiniz, anneniz, babanız, dedeniz, nineniz veya herhangi bir tanıdığınız için 5 dk nızı ayırıp bu işlemi yapabilirsiniz.

Maaşından kesinti yapılan emekliklerin bu parayı geri almak için iki yolu var. Bunlardan ilki, aşağıda bir örneği yer alan dilekçeyi doldurup kuruma başvurmak. İkincisi de internet üzerinden başvuru. SGK’nın sgk.gov.tr web sayfasına girip, ‘bilgi edinme’ bölümündeki formu, yayınladığımız dilekçe gibi doldurarak internet üzerinden göndermek. Alındı numarasını saklayın, SGK’nın vereceği cevabı bekleyin. Durumunuzu da buradan sorgulayabilirsiniz.

T.C. Kimlik No :
Başvuru Sahibinin Adı :
Başvuru Sahibinin Soyadı :
Oturma Yeri veya İş Adresi :
Başvuru Sahibinin Telefonu :  
Sicil Numarası/Tahsis Numarası/Bağ.No : 
Cevap Şekli : Elektronik veya Yazılı 
E-Posta Adresi :
İstenilen Bilgi ve Belgeler :
… / … / 2010
Sosyal Güvenlik Kurumu
Tahsisler Daire Başkanlığı’na
Bakanlıklar ANKARA

Konu: Maaş kesintisi hk.

Kurumunuzdan ………………………… tahsis numarası ile emekli maaşı almaktayım.
Ocak 2010 dönemine ait 35.00 TL ve diğer aylar dahil olmak üzere düzenli kesinti yapılacakmış. Türkiye Emekliler derneği’ne üye olmadığım halde aidat kesintisi yapılmıştır. Söz konusu kesintinin tarafıma iadesi ve bundan sonrada aidat kesintisinin yapılmamasını bilgilerinize arz ederim.

Bu yazımızı okuyan 904. takipçimizsiniz.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir