Elon Musk’ın Önderliğindeki Hyperloop Projesinde İTÜ finale kaldı

SpaceX Hyperloop, son dönemin en önemli girişimcilerinden olan ve yürüttüğü tüm projelerde büyük bir başarı yakalayan Elon Musk’ın son gözdesi. Elon Musk’a göre bu yeni nesil araç sadece hızlı değil, aynı zamanda teorik olarak daha ekonomik ve günümüz ulaşım araçlarına göre de kesinlikle çok daha eğlenceli. Hyperloop en kısa haliyle, alüminyum boruların içerisine özel vagonlar Bu alüminyum borular, 450 ile 900 metre aralıklı yerleştirilen sütunların üzerine yerleştirilecek ve içlerinde de hareket eden kapsüller bulunacak.

Bu yeni nesil ulaşım aracının hızı ise oldukça yüksek, saatte 570km ile 1220km arasında bir mesafe katedebilecek.yerleştirilerek insan ve araç taşınmasını öngörüyor.Dünya çapında 1200 ekibin katıldığı yarışmada en iyi 124 proje arasına giren İTÜ Sci-X Hyperloop Pod Tasarım Ekibi, Houston Texas’ta gerçekleşen ‘SpaceX Hyperloop Pod Competition Weekend’de projelerinin detayını dünyanın önde gelen bilim insanlarına anlattı.İTÜ ekibi projesini tanıtırken Türk kültüründen yararlanmayı da eksik etmemiş. Tanıtımın yapıldığı standda ilgiyi üzerlerine çekmek için baklava ve lokum ikram edilmiş.

elon-musk-reveals-the-hyperloop

hyperloop4

hyperloop 1

hyperloop2

hyperloop3

Bu yazımızı okuyan 1.037. takipçimizsiniz.

Hüseyin Selimli

1984 Sivas,Gürün doğumlu.Eğitim hayatını Hatay da tamamladı. Hatay Mustafa Kemal üniversitesi Endüstriyel Elektronik bölümü mezunu.Demir Çelik, Enerji ve Maden sektöründe faaliyet gösteriyor. Evli ve 2 çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir