EDIUS 5

Edius 5 ile birlikte Vista desteği ve 64 bit desteği gelmiştir. Edius Pro 5 yeni efektleriyle çok daha yaratıcı. Edius 5, Canopus tarafından şu ana kadar çıkarılmış kurgu yazılımlarının en güçlü olanıdır. Edius 5, artık Edius Broadcast yazılımının da tüm özelliklerini de barındırmaktadır. Ayrıca Broadcast upgrade alamaya gerek yoktur. Edius 5 ile birlikte artık Edius Pro ve Edius Broadcast ayrımı kalkmış bulunuyor. Broadcast yazılımıyle birleşince Edius Pro artık Infinity™ ,JPEG 2000, DVCPRO, P2, VariCam, Ikegami GigaFlash, MXF, XDCAM ve XDCAM EX gibi formalarını da desteklemektedir.
Edius 5 ile birlikte çift işlemci ve çift/dört çekirdek desteği de geliyor. Bu da kurgudaki hızınıza hız katıyor.
Edius 5 ile birlikte, GPU desteği 3D geçiş efektlerini real-time yapmanıza yardımcı olmaktadır. Edius 5 ile birlikte ekran kartından da faydalanabileceksiniz.
Edius Pro 5 aynı timeline üzerinde HD/SD, HDV, DV, MPEG2 , MOV ve Avi gibi popüler formatlarda kurgu imkanı sunar. Mpeg2 ve avi capture, tüm formatları convert etmeden anında import, render yapmadan kasete çıkış, tüm formatlarda hızlı çıkış özelliğine sahiptir. Ödüllü Canopus HQ Kodeği, HD Kurgu formatları içerisinde harddisk’de düşük yer kaplama, en yüksek resim kalitesi ve performansı sunmaktadır. Render yapmadan çalışmak ve Composite, Component, SDI, HDMI gibi giriş çıkışlar için Edius kartlara ihtiyaç duymaktadır.

Kaynak:http://www.computorium.com

Bu yazımızı okuyan 1.407. takipçimizsiniz.

One thought on “EDIUS 5

  • 28 Şubat 2009 tarihinde, saat 22:02
    Permalink

    Slm benm sorunum vistada çalışmıyor edıus,çalıştırmanın bir yolunu biliyorsanz lutfen mail atablrmsnz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir