Dünyanın öğrencisi Taksim’de

Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organize ettiği “Uluslararası Öğrenci Buluşması 2010” 28 – 29 Nisan Çarşamba ve Peşembe günleri İstanbul Taksim’de gerçekleşecek.Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organize ettiği “Uluslararası Öğrenci Buluşması 2010” 28 – 29 Nisan Çarşamba ve Peşembe günleri İstanbul Taksim’de gerçekleşecek. Açılış etkinliği Saat 10.00’da Taksim Metro Sergi Salonu’nda yapılacak.

Dünyamızdan renkler ­- 50 Ülkeden Yüzlerce Öğrenci

Bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan buluşmaya katılacak öğrenci gruplarının kendi ülkelerinin rengini, kültürünü, folklorünü yansıtacağı “Uluslararası Öğrenci Buluşması”nın teması “Dünyamızdan renkler” olarak belirlendi.

Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Uluslararası Öğrenci Buluşması”nda Türkiye’de bulunan 72 ülkenin misafir öğrencileri bir araya gelecek. Üç yıldır yapılan ve yoğun ilgi gören programda 50 ülkenin öğrencileri stand açarak kendi ülkelerinin kültürel eşyalarını, enstrümanlarını, yerel kıyafetlerini, ülke haritalarını, ülke bayraklarını kısaca ülkelerini ve kültürlerini tanıtacaklar. Program boyunca farklı bölgelerden muhtelif dillerde müzik dinletileri sunulacak.

Ayrıca 1 Mayıs 2010 Cumartesi saat 19.00’da Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde ülkemizde üniversite eğitimlerini tamamlayan 60 misafir öğrencinin memleketlerine uğurlanacağı “Mezuniyet Gecesi” icra edilecektir. Programda öğrencilerimizin hazırladıkları farklı etkinlikler gerçekleştirilecektir. Bölgesel danslar ve folklorik gösteriler, müzik dinletileri, şiir gibi etkinliklerin olacağı programda mezun öğrencilerimizin tanıtılacak ve kendilerine hediye takdimi yapılacaktır.

Misafir Öğrenciler ve bütün milletimiz davetli

Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Veysel BAŞAR, “Uluslararası Öğrenci Buluşması’na ve Mezuniyet Gecesine İstanbul’daki tüm misafir öğrencileri ve milletimizi bekliyoruz” çağrısı yaptı.

Açılış Programı

İki gün sürecek olan etkinliğin açılış programı 28 Nisan 2010 Çarşamba saat 10.00’da gerçekleştirilecek. Açılış programı çerçevesinde farklı bölgelerden folklor gösterileri sergilenecek.

Afrika Usulü Mango ve Kerkede

Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda ülkelere ait farklı lezzetler de ikram edilecek. Bunların başında Afrika usulü Mango ile Kerkede geliyor.

Etkinlik Bilgileri:

Öğrenci Buluşması: 28 – 29 Nisan 2009 – Taksim Metro Sergi Salonu

Açılış Töreni: Çarşamba Saat: 10.00

Mezuniyet Gecesi: 1 Mayıs 2010 Cumartesi saat 19.30 Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi / Fatih

Tel: 0212 621 27 43 – 47 – www.babialem.org

Bu yazımızı okuyan 925. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir