Dev Hz. Ömer dizisi

Katar ve Dubai dev bütçeli Hz. Ömer dizisine imza atıyor. Adaletin timsali Hz. Ömer (ra) dizisi önümüzdeki Ramazan 30 bölüm halinde yayımlanacak. Dubai merkezli MBC grubu Perşembe günü, İslam’ın ikinci halifesi Hz. Ömer Bin Hattab hakkında bir TV dizisi çekmek için Katar’ın resmi medya grubu ile bir anlaşma imzaladı. Hz Ömer hakkındaki bu TV dizisi önümüzdeki yıl Ramazan ayında yayına girecek. Dizinin 30 bölüm halinde yayımlanacağı bildirildi Dizi hakkındaki anlaşma MBC’nin Dubai’deki merkez ofisinde düzenlenen bir basın toplantası sırasında grub’un yönetim kurulu başkanı Velid el-İbrahim tarafından imzalandı.

Şeyh el-İbrahim, dizinin çoğunlukla Müslümanlar tarafından konuşulan dillere(Farsça, Urduca, Malayca, Türkçe vb.) çevrileceğini diğer diller içinde (İngilizce, Fransızca, İspanyolca vb.) alt yazılı olarak yayınlanacağını söyledi. Şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi dizi olacak bu proje için çok büyük miktarda bir bütçe ayrıldı. Filmin danışmanları arasında Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi, Prof. Dr. Selman el-Avde, Prof. Dr. Ali Sallabi ve Prof. Dr. Ekram Ziya el-Umeri gibi Müslüman alim ve düşünürler bulunuyor.

Bu yazımızı okuyan 774. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

One thought on “Dev Hz. Ömer dizisi

  • 08 Ekim 2010 tarihinde, saat 22:32
    Permalink

    Bir kişi cehenneme girecek!’ dense korkuyla ürperen, ‘Bir kişi cennete girecek!’dense ümitle titreyen bir halifenin dizisi eminim en az Hz Yusuf dizisi kadar izlenme rekorları kırar..İşte asıl bu tür filmler dev bütçeyle yapılmalı ki izlenirken her kesimin dikkatini çeksin, ilgi uyandırsın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir