Darende’li Öğrencilerden “Afrin, Bosna ve Kudüs” koreografisi

Malatya’nın Darende ilçesinde Hacı Naciye Ateş Okulları  350 ilkokul ve lise öğrencisi “Afrin, Bosna ve Kudüs” koreografisi hazırladı. Hazırlanan koreografide, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan Mehmetçik’e destek verildi.

Hacı Naciye Ateş Okulları

Öğrenciler, ünlü sanatçıların seslendirdiği, “Türkiye Marşı” eşliğinde “Kızıl Elma, kalbimiz Bosna, Kudüs ve Afrin için atıyor” temalı figürleriyle görsel şölen oluşturdu.

Hacı Naciye Ateş Okulları

Hacı Naciye Ateş OkullarıBedenleriyle, Türkiye haritası içerisinde ay yıldız, büyük bir kalp içerisinde Bosna, Kudüs ve Afrin’i temsil eden üç küçük kalp ile kızıl elma şeklini oluşturdular. Çekimlerinde drone da kullanılan koreografinin ardından Mehmetçik için destek videosu da hazırlandı.

Hacı Naciye Ateş Okulları

Eğitim kurumunun Genel Müdürü Resul Kesenceli, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de görevde yapan Türk ordusunun yaşadığı ve yaşattığı heyecanı Türkiye ile paylaşmak istediklerini söyledi.Kesenceli, şöyle konuştu:  “Ordumuz cephedeyken dualarımızla, gözyaşlarımızla hep onları andık. Vatan sevdalısı olduğumuzu, ülkemize olduğu gibi tüm dünyaya göstermek istedik. Bu sebepledir ki vatan için aziz milletimizin, kahraman ordumuzun neler yapabileceğini gördük. Vatanımız için bizim de en küçük yaşta olan ilköğretimden lise öğrencilerimize kadar gönüllü olduğumuzu bir kez daha ispatladık. Çünkü her şey vatan için bayrak içindir. Bir kez daha aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

“Afrin, Bosna ve Kudüs” koreografi videosu

 

Kaynak: AA – Ayhan İşcen

Bu yazımızı okuyan 2.839. takipçimizsiniz.

İsmail Hakkı Çetin

1993 Malatya Darende doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Darende'de tamamladı. 2011 yılında Hulusi Efendi Kuran Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamladı. Bosna Hersek Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde eğitim aldı. Blogger yazar. Hobileri arasında Seyehat etmek Fotoğraf çekmek, futbol, masa tenisi ve yüzme vardır. Beşiktaş taraftarı, Boşnakça bilmekte. Arapça ve İngilizce öğreniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir