Cennete Giden Merdiven Heykeli (!) – Stairway to Heaven

“Stairway to Heaven” – “Cennete Giden Merdiven”, Rock çağının en etkili gruplarından olduğu söylenen Led Zeppelin adlı İngiliz Rock grubunun Aralık 1971′de çıkardıkları Led Zeppelin IV albümündeki şarkının adı olmasının yanısıra (indirmek için) 10-15 Şubat 2010 tarihleri arasında İspanya‘nın başkenti Madrid‘deki Parque Ferial Juan Carlos I fuar alanındaki organizatörlüğünü IFEMA‘nın yaptığı 150.000 ziyaretçinin gezdiği 2010 ARCO Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarındaki bir heykelin de adı.

Yazımızın konusu da aslında bu heykel. Heykel çok ilginç. İlk başta çok kızmanıza, sonra düşünmenize, düşündükçe içinden çıkamadığınız bir karmaşaya sahip.

İspanyol sanatçı Eugenio Merino‘nun ‘Cennete Giden Merdiven’ adını verdiği heykelin , ibadet halindeki bir Müslüman, Hristiyan ve Yahudi‘nin yanyana değil de üst üste konularak tek parça yapılması kendimce tartışma konusunun nedeni.

Devamını okumak için tıklayınız.

Bu yazımızı okuyan 4.789. takipçimizsiniz.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

2 thoughts on “Cennete Giden Merdiven Heykeli (!) – Stairway to Heaven

 • 06 Mayıs 2010 tarihinde, saat 10:21
  Permalink

  Müslüman kişinin Secde’deki durumu! .
  Bir kısım Müslümanların ! Ellerindeki Kur’an Kerim’in İpine sarılmadıkları ve İsrailiyat’la hareket ettikleri ve dost edindikleri !,
  Hiristian ve Yahudiler gibi yaşadıkları onlara Özenmeleri , Kur’an’ı unuttukları için İncil’e Secde etmiş halde Görünmesidir.

  Hiristian Papaz’da Müslüman’ın Üstünde Olması ,Müslümanlar Bizim Gibi Yaşıyorlar Bizler Gibi Giyiniyorlar Bizler gibi Kutluyorlar Bizleri dost edindiler,Bizler ne yaparsak onları yapıyorlar .
  Bizlerde Yahudiler dibiyiz çünkü Yahudi ve Hiristian da İsrailoğullarıdır. Biz bir iz.

  Yahudi Haham’ı En Üste Olmasının Sebebide , Bizler Müslümanların Hz. Muhammed’e inen Kur’an’ı Değil ,Gerçekten O’nu Değiştiremeyiz! .
  Bizim İstediğimiz Yorumlarla Düzenlenmiş , Kur’an’Kerim’in Yorumunu ! Müslüman Bazı Alimlere yorumlatıp , Müslümanların Elinde Kur’an’ı Kerim’i Almış Oluyoruz .
  Bizler Bu şekilde alamazsak O zaman Silah’ımızla alırız diyorlar.
  Not: . Allah’ın İpine sımsıkı sarılın … Al’i imran sr ,ayet 103
  Not:Kafirleri dost tutmayıın … Maide sr, ayet 51.
  Allah (cc) ve Resülünü (s.a.v) dost edinmezsen sen böyle ezilmeye ve her iki Dünya’da Hüsrandasın ,Ey Müslüman.
  Zeki Güveyler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir