Çek Cumhuriyetin’de Müslüman Kemiklerin’den yapılan Kilise

Arkadaşlar sitemize yayınlanmak üzere bu yazı mail atıldı, araştırma yaptık ve 2 sonuca ulaştık 1- müslüman kemiklerinden yapıldığına dair, 2- Koleredan ölen Avrupalı insanların kemiklerinden yapıldığına dair yazıdan önce bu bilgiyi paylaşmak istedik gönderilen yazıyı olduğu gibi yayınlıyoruz bilgisi olan arkadaşların yorum kısmında paylaşmaları rica olunur. Çek cumhuriyetinin sedelik şehrinde çok enteresan bir kilise var. Kilise ne tahtadan ne betondan ne de demirden… MÜSLÜMAN kemiklerinden… 1218’de dönemin papası haçlı savaşlarında öldürülen müslümanları gurur ve övünme aracı olarak getirtmiş ve bunların kemiklerinden kilise yaptırılmasını emretmiş. 40.000 müslümanın kemikleri toplanarak da emir yerine getirilmiş Müslümanlara terörist diyen kanları bozuk ‘haçlı zihniyetinin’ terörünü anlamak için bir bakın.Avrupa medeniyeti dedikleri lanet zihniyetin kökleri nereye varıyor görün. sedlec bu adres kilisenin resmi web sitesi. 

Dinsel savaşlar tarihin en kanlı savaşlarıdır.

Avrupa kendi içinde bile yüz yıllar süren din savaşları yapmışlardır. İran ile Irak arasındaki savaşta buna örnektir. Kaldı ki ikiside müslüman ülkedir. Timur ile Yıldırım Bayezit arasındaki savaşıda unutmamalıyız. Devlet ve iktidar kavgalarını sade vatandaş öngörüsüyle anlatmaya kalksak kimseyi ikna edemeyiz. Çünkü bizlerin, yani bireylerin vicdanı devreye girer. Yani merhamet ve acıma duygusu. Oysa kurumlaşmış örgütlenme biçimi olan devlet ve iktidarın vicdanı yoktur. Onlar kuralları devamlı değişen bir düzen veya düzensizlik diyebileceğimiz mekanik kurallar bütünü olan geleneklerden oluşan yazılı kanunlarla hareket ederler. Bunu elinde tutan yönetici öyle kullanır ki, yönettiği kitlenin duygularını yöneticiliğini kolaylaştıracak şekilde okşar. Hamaset edebiyatıyla da iktidarını sürekli kılmaya çalışır. Kilise

Kralların yardımıyla bunu çok yapmıştır. Korktuğum o ki, yeni dünya düzeni denen safsata ortaçağı geri getirecektir. Kültür savaşları denilerek amaçlanan Hristiyanlığı dünyaya hakim kılmaktır. Bu güne kadar Hristiyanlık amaçladıklarını gerçekleştirdi. İlk bin yılında Avrupa’nın paganlıktan çıkıp Hristiyanlaştırılması sağlandı. İkinci bin yılda Afrika ve Amerika kıtası Hristiyanlaştırıldı. Şimdi üçüncü bin yıllık plan uygulanmaktadır. Hedefte Asya’nın Hristiyanlaştırılması vardır.

MÜSLÜMAN KEMİKLERİNDEN KİLİSE
Bu gördüğümüz resimlere lütfen birde bu yazının ışığında bakalım. Çek cumhuriyeti’nin Sedelik şehrinde çok enteresan bir kilise var. Kilise ne tahtadan ne betondan ne de demirden. MÜSLÜMAN kemiklerinden. 1218’de dönemin papası haçlı savaşlarında öldürülen müslümanları gurur ve övünme aracı olarak getirtmiş ve bunların kemiklerinden kilise yaptırılmasını emretmiş. 40.000 müslümanın kemikleri toplanarak da emir yerine getirilmiş Müslümanlara terörist diyen kanları bozuk “haçlı zihniyetinin” terörünü anlamak için bir bakın. Avrupa medeniyeti dedikleri lanet zihniyetin kökleri nereye varıyor görün.
İlhan Dülger Viyana.

Müslümanlara terörist diyen ‘haçlı zihniyetinin’ terörünü görmek için bir bakın

Çek cumhuriyetinin sedelik şehrinde çok enteresan bir kilise var

 Kilise ne tahtadan ne betondan ne de demirden…

MÜSLÜMAN kemiklerinden…


1218′de dönemin papası Haçlı savaşlarında öldürülen müslümanları gurur ve övünme aracı olarak getirtmiş ve bunların kemiklerinden kilise yaptırılmasını emretmiş.

 40.000 müslümanın kemikleri toplanarak da emir yerine getirilmiş
 
Bu yazımızı okuyan 1.068. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir