Çek Cumhuriyetin’de Müslüman Kemiklerin’den yapılan Kilise

Arkadaşlar sitemize yayınlanmak üzere bu yazı mail atıldı, araştırma yaptık ve 2 sonuca ulaştık 1- müslüman kemiklerinden yapıldığına dair, 2- Koleredan ölen Avrupalı insanların kemiklerinden yapıldığına dair yazıdan önce bu bilgiyi paylaşmak istedik gönderilen yazıyı olduğu gibi yayınlıyoruz bilgisi olan arkadaşların yorum kısmında paylaşmaları rica olunur. Çek cumhuriyetinin sedelik şehrinde çok enteresan bir kilise var. Kilise ne tahtadan ne betondan ne de demirden… MÜSLÜMAN kemiklerinden… 1218’de dönemin papası haçlı savaşlarında öldürülen müslümanları gurur ve övünme aracı olarak getirtmiş ve bunların kemiklerinden kilise yaptırılmasını emretmiş. 40.000 müslümanın kemikleri toplanarak da emir yerine getirilmiş Müslümanlara terörist diyen kanları bozuk ‘haçlı zihniyetinin’ terörünü anlamak için bir bakın.Avrupa medeniyeti dedikleri lanet zihniyetin kökleri nereye varıyor görün. sedlec bu adres kilisenin resmi web sitesi. 

Dinsel savaşlar tarihin en kanlı savaşlarıdır.

Avrupa kendi içinde bile yüz yıllar süren din savaşları yapmışlardır. İran ile Irak arasındaki savaşta buna örnektir. Kaldı ki ikiside müslüman ülkedir. Timur ile Yıldırım Bayezit arasındaki savaşıda unutmamalıyız. Devlet ve iktidar kavgalarını sade vatandaş öngörüsüyle anlatmaya kalksak kimseyi ikna edemeyiz. Çünkü bizlerin, yani bireylerin vicdanı devreye girer. Yani merhamet ve acıma duygusu. Oysa kurumlaşmış örgütlenme biçimi olan devlet ve iktidarın vicdanı yoktur. Onlar kuralları devamlı değişen bir düzen veya düzensizlik diyebileceğimiz mekanik kurallar bütünü olan geleneklerden oluşan yazılı kanunlarla hareket ederler. Bunu elinde tutan yönetici öyle kullanır ki, yönettiği kitlenin duygularını yöneticiliğini kolaylaştıracak şekilde okşar. Hamaset edebiyatıyla da iktidarını sürekli kılmaya çalışır. Kilise

Kralların yardımıyla bunu çok yapmıştır. Korktuğum o ki, yeni dünya düzeni denen safsata ortaçağı geri getirecektir. Kültür savaşları denilerek amaçlanan Hristiyanlığı dünyaya hakim kılmaktır. Bu güne kadar Hristiyanlık amaçladıklarını gerçekleştirdi. İlk bin yılında Avrupa’nın paganlıktan çıkıp Hristiyanlaştırılması sağlandı. İkinci bin yılda Afrika ve Amerika kıtası Hristiyanlaştırıldı. Şimdi üçüncü bin yıllık plan uygulanmaktadır. Hedefte Asya’nın Hristiyanlaştırılması vardır.

MÜSLÜMAN KEMİKLERİNDEN KİLİSE
Bu gördüğümüz resimlere lütfen birde bu yazının ışığında bakalım. Çek cumhuriyeti’nin Sedelik şehrinde çok enteresan bir kilise var. Kilise ne tahtadan ne betondan ne de demirden. MÜSLÜMAN kemiklerinden. 1218’de dönemin papası haçlı savaşlarında öldürülen müslümanları gurur ve övünme aracı olarak getirtmiş ve bunların kemiklerinden kilise yaptırılmasını emretmiş. 40.000 müslümanın kemikleri toplanarak da emir yerine getirilmiş Müslümanlara terörist diyen kanları bozuk “haçlı zihniyetinin” terörünü anlamak için bir bakın. Avrupa medeniyeti dedikleri lanet zihniyetin kökleri nereye varıyor görün.
İlhan Dülger Viyana.

Müslümanlara terörist diyen ‘haçlı zihniyetinin’ terörünü görmek için bir bakın

Çek cumhuriyetinin sedelik şehrinde çok enteresan bir kilise var

 Kilise ne tahtadan ne betondan ne de demirden…

MÜSLÜMAN kemiklerinden…


1218′de dönemin papası Haçlı savaşlarında öldürülen müslümanları gurur ve övünme aracı olarak getirtmiş ve bunların kemiklerinden kilise yaptırılmasını emretmiş.

 40.000 müslümanın kemikleri toplanarak da emir yerine getirilmiş
 
 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
Okunma: 70

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir