Büyük İslam İlmihali – İlmihal

Öncelikle ahir zamanda Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (sav) Efendimize ümmet olma şerefi ile bizleri müslüman topraklarında müslüman bir anne ve babanın evladı olarak dünyaya gelmemizi bahşeden alemlerin Rabbi olan Allah’a (c.c.) sonsuz hamd ve senalar olsun.

Rabbimiz, 2010 yılında Hacc’a gitmeyi, Hacc, Umre, Sa’y, Tavaf yapmayı nasib eyledi. Tam manasıyla anlatılamayacak duyguları yaşamak, ayrı bir tat ve lezzet oldu ruhumuz için. Bütün bu güzellikleri yaşarken, farkına vardığımız bir gerçek de dinimiz İslam hakkında ne kadar az şey bildiğimiz ve bu bildiklerimizle de ne kadar az amel ettiğimiz gerçeği oldu. Türkiye’ye gelince ilk işim Allah’ın (c.c.) izniyle dinimi ayrıntısı ile öğrenmek ve öğrendiklerimizle amel edip Rabbimizin rızasını ve sevgisini kazanmak olacaktı. Aslında sonunda varacağımız noktayı yolun başında inşaAllah biliyoruz ama bu yolda öğreneceklerimiz, bu yolculuğu ve yolculuğun sonunda varacağımız noktanın ulviyetini daha iyi anlamak olsa gerek.

Yazının devamı için tıklayınız.

Bu yazımızı okuyan 1.569. takipçimizsiniz.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir