Binek Otomobil Fiyatına Arazi Aracı

Dacia, Cenevre Otomobil Fuarında, ürün gamının 6. modeli olan arazi aracı Dacia Duster’ı ilk defa sergiledi

“4×4 modeller pahalıdır ” inancını kırmayı hedefleyen Dacia, otomobil dünyasındaki yerleşik kuralları altüst etmeye devam ediyor.

Dacia Duster’in 4×2 versiyonu Türkiye’de 29 bin 990 lira, 4×4 versiyonu 35 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla, Avrupa’da ise 4×2 versiyonu 11 bin 900 avro, 4×4 versiyonu 13 bin 900 avrodan başlayan fiyatlarla müşterilere sunulacak.

Rakipsiz bir fiyat, iç mekan genişliği ve donanım sunan Dacia Duster, düşük yakıt tüketimli ve karbondioksit salınımlı motor seçeneklerine de sahip.

Dacia Duster, her türlü yol koşulunda etkin sürüş kapasitesi sunan bir araca ihtiyaç duyan müşterilere yönelik sağlam, güvenilir, çekici tasarımlı ve kullanımı kolay bir 4X4 olarak tasarlandı.

Romanya’da Piteşti fabrikasında 4×2 ve 4×4 versiyonlar olarak üretilen Dacia Duster, Türkiye’de 1.6 16V 110 beygir benzinli ve 1.5 dCİ 85 bg ile 110 beygir dizel motor seçenekleriyle sunulacak.

Duster üretim ve satış anlamında uluslararası hedefleri olan bir araç. Logan ve Sandero’da olduğu gibi, Duster da dünyanın farklı bölgelerinde Renault veya Dacia markaları altında üretilip ticarileştirilecek.

Dünyada geniş iç mekanlı, sağlam ve ekonomik 4X4’lere ihtiyaç olduğu ve bununla birlikte, bu talebin bugün yeterince karşılanmadığı bildirildi.

Bu saptama sonucunda, Renault Grubu’nun ilk olarak büyümekte olan ülkelere yönelik her türlü yol koşulunda kullanılabilecek ekonomik bir SUV araç geliştirme kararı verdiği kaydedildi.

Piteşti fabrikasında Duster projesinin geliştirilmesi ve endüstrileşmesi için, yeni vites kutusu (6 ileri 4×4 TL8 mekanik şanzıman) ve yakında çıkarılacak tüm Euro4 ve Euro5 uyumlu motor seçenekleri dahil, toplam 290 milyon avro yatırım yapıldığı belirtildi.

-DACIA DUSTER’IN ÖZELLİKLERİ-

4×4 arazi araçları denildiğinde çoğunlukla akla gelen geniş boyutlarda ve pahalı araçlar düşüncesini çürütmeye kararlı olan Dacia Duster, 4,31 metre uzunluğa ve 1,82 metre genişliğe sahip.

Renault Megane büyüklüğünde kompakt boyutlu Duster, off-road kullanımda olduğu gibi şehir ortamında da aynı rahatlıkla kullanım sağlıyor. Dacia Duster, bir yandan arazi araçları dünyasına aidiyetini gösterirken, aynı zamanda çekici tasarımıyla şehir ortamına da mükemmel uyumunu sergiliyor.

Dacia Duster gerçek bir 4X4 olarak tasarlandı. Geniş çamurlukları, krom kaplamalı radyatör kafesi, büyük tavan barları ile koruyucu tamponu Dacia Duster’ın 4X4 genleri hakkında hiçbir kuşkuya yer bırakmıyor. Yandan bakıldığında, kasanın yüksekliği, ”16” lastikleri ve geniş çamurlukları sürücüyü en zorlu zemin ve yol koşullarının üstesinden gelmesini sağlıyor.

Dacia Duster dünyanın her yerinde her tür zemin ve yol şartlarında kullanılmak üzere tasarlandı. Bu değişken ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla, Dacia Duster, zemin yüksekliği, yüksek ve güvenli sürüş konumu arayışında olan ancak günlük hayatlarında dört çekere gerçekten ihtiyaç duymayan müşteriler için de 4X2 versiyon olarak da geliştirildi.

Dacia Duster, 29 bin 990 lira ile 44 bin arasında değişen fiyatlardan satışa sunulacak

Orhan DİNÇ
orhandinc@hotmail.com.tr

Bu yazımızı okuyan 1.393. takipçimizsiniz.

Orhan Dinç

1979 Malatya Darende doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Uzun süredir Tekstil ve Perakende sektörün'de yönetici olarak görev yaptı. Profesyonel Freelance Fotoğrafçıdır, Çeşitli Dergi ve haber sitelerinde fotoğrafları yayınlanmakta, Yerel ve Uluslarası yarışmalarda ödül ve dereceleri bulunmaktadır. Hobileri, Fotoğraf, Sosyal Medya ve Seyehat'tir. Evli ve 3 Çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir