Beşiktaş Vodafone Arena’da canlı yayın müjdesi

‘Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu’ sloganıyla ön plana çıkan Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena’da bir yenilik daha hizmete alındı. Türkiye’de ilk kez uygulanacak bu sistemle, Vodafone Arena mobil uygulaması üzerinden taraftarlar maçları akıllı telefonlarından da takip edebilecek.

Futbol müsabakalarında stadyuma giden taraftarların en büyük sorunu şüphesiz pozisyon tekrarını görememektir. Bazen güzel bir gol, efsane bir çalım veya haksız verilen penaltı/kırmızı kart sizin oturduğunuz tribüne uzak yerde gerçekleşir ve o an o pozisyonu yakından izlemiş olmak istersiniz.

İşte Beşiktaş’ın yeni akıllı stadyumu Vodafone Arena’ya gidenlerin artık böyle bir sorunu kalmayacak. Düzenlenen basın toplantısında yeni Vodafone Arena uygulaması tanıtıldı. Uygulama stadyuma giden taraftarlar için büyük yenilikler getiriyor. Fakat en büyük yenilik şüphesiz maçlarda canlı yayın müjdesi.

Türkiye’de ilk

Artık Vodafone Arena’ya Beşiktaş’ın maçını izlemeye giden taraftarlar, uygulama sayesinde akıllı telefon üzerinden maçı takip edebilecek. Böylece pozisyon tekrarları istendiği zaman izlenebilecek.

Beşiktaş, bu uygulamayla birlikte Türkiye’de bir ilke imza atmış oldu. Bildiğimiz üzere stadyumdaki 2,200 kişilik VIP tribünde, halihazırda canlı maç takibi yapılabiliyordu. Bu uygulamayla aynı hizmet 42 bin taraftara da sunulmuş olacak.

İnternet hızı dikkat çekiyor

Vodafone Arena yüksek kapasiteli internet hızıyla da dikkat çekiyor. Geçtiğimiz aylarda yaptığımız ölçümlerde stadyumdaki download hızının 100 Mbps’e ulaştığını görmüştük. Yüksek hızlı internet sayesinde, akıllı telefon üzerinden izlenen maçlarda da bir takılma yaşanmaması bekleniyor.

Vodafone Arena uygulamasını buradan indirebilirsiniz:

Android – GOOGLE PLAY  iOS – APP STORE

Kaynak: Yeni Şafak

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
Okunma: 225

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir