Basın

GençYolcu Slovakya'daki tanıtım video'muz.

GençYolcu İNGİLTERE'deki tanıtım video'muz.

 

GençManifesto Sitesinden Genç Yolcu ya Övgü

Bilindiği üzere şu aralar gencmanifesto, yerel gazeteleri içerisine alan bir proje uygulamakta. Gencmanifesto, gencmanifesto basın bilgilendirme komisyonu’ nu kurarak gencmanifesto’ da ki yazıları, haberleri basın mensuplarıyla paylaşıyor. Hayliyle bu girişimin başında da ben olunca çalışmadan olmaz. Bu konuda araştırma yaparken bizim gibi bir oluşumdan haberdar oldum. Genç Yolcu!

İnternette araştırma yaparken karşıma Dur! Genç Yolcu başlığı altında çıkan bu arkadaşları sizinle paylaşmak istedim. Çünkü düşünen, üreten gençler olarak neslimizin tükenmediğini göstererek soyumuzu devam ettirmeye çalışıyoruz. Bu gençleri de tıpkı gençmanifesto gibi koruma altına almalıyız çünkü; düşünen gençlik, üreten gençlik, çalışan gençlik yok olmaktadır. ÖSS,SBS ve benzeri sınav sistemlerinin getirdiği ezberci eğitimin oluşturduğu yan etkiler günümüz gençliğinin düşünmesini, üretmesini engelliyor. Bizim görevimiz ise bu gençlere destek vermektir. Onları yok etmek değil.

Genç Yolcu TRT’de

Genç Yolcu Sitesi Ekibi olarak Gençlik Karavanı ekibini Malatya’ya davet ettik. TRT’de yayınlanan ‘Avrupa Vizyon’ adlı program cekimlerini yaptı. 18.06.2009 tarihinde bu program yayınlandı; programda Genç Yolcu sitemizin hakkında bilgiler ve ileriye yönelik hedeflerimizi paylaştık. Bu program hakkında detaylı bilgi ve programı izlemek icin burayı tıklayın.

 

Video: Genç Yolcu Ekibi TRT 2'de.

Programı Sitede İzleyemiyorsanız Buraya Tıklayınız.

Gençlik Karavan’ı Sitesinde Yayınlanan Haberimiz – 2009 Haziran Ayı

Gençlik Karavanı hakkında daha önce bu yazımda paylaşmıştım. Resmi Web Sitesi için burayı , Gençlik Karavanı sitesinde çıkan haberimiz için burayı tıklayın. Devlet Planlama Teşkilatı, Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programları Merkezi Baskanlıgı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve S&G Gençlik Grubu tarafından projelendirilen Sen Orada Gençlik Burada S&G Youthere YIA Gençlik Karavanı Türkiye&Avrupa Yollarında Gençlerle buluşuyor.

Bizlerde Genç Yolcu olarak gençlerin yapmış olduğu tüm projeleri desteklemekteyiz ve Genç Karavanın’da yolcusu olmak istedik. Sitemizin Malatya’da ki yazarlarımızın Genç Karavanı’ nı Malatya’ya davet ettiler ve bizleri ve Malatya Gençlerini kırmayarak Genç Karavan 30-31 Mayıs 2009 tarihlerinde Malatya’ya geldiler. Bu buluşma sonucunda Gençlik Karavanı sitesinde çıkan haberimiz.

 

 

 

Genç Bilge Dergisinde Yayınlanan Haberimiz – 2008 Ekim Ayı

Dur! Genç Yolcu.’ Genç Fikirler demek, Taze ve Yeni Fikirler demektir ’’ Genç Bilge dergimizin bu sayısında sizlere yeni bir siteden bahsedeceğiz. Internet dünyasının karmaşık ve yoğun içeriğinin arasından bir grup genç arkadaşın kurduğu GencYolcu.com sitesi çok hızlı büyüyerek gençlerin takip ettiği siteler arasında yer almaya başladı. Çeşitli fikir, yetenek ve düşüncedeki genç yolcuların farklı konulardaki güncel haberleri sizin için seçip hazırladığı sitede her gün işinize yarar bir şeylere ulaşabileceğinizi garanti ediyoruz.

Çünkü GencYolcu.com sitesindeki evsahibi ve ziyaretçi yolcular yazıları ve yorumları ile siteyi daima güncel ve etkileşimli tutuyorlar.

Amaçları aynı yolda olan, aynı fikirde olan gençleri bir arada buluşturmak, bunun yanı sıra diğer düşünceleri ve kültürleri de hoşgörü ve sevgi düşünceleri içinde, gelişen teknoloji ve genç hayata büyük bir ışık sunmak. GencYolcu.com yazı, haber, makale ve yenilikçe, girişimci fikirlerin de diğer gençlerle paylaşmasını sağlayan bir sosyal paylaşım sitesidir.

Siz Gençler ‘’Genç Yolcular’’, siz de siteye üye olarak yazı ekleyebilir, yorum yapabilir ve siteye ilan ile reklamlarınızı ücretsiz olarak verebilirsiniz. GencYolcu.com sitesi Eğitim, Gençlik, Grafik, Tasarım, Din, Haber, Kişisel Gelişim, Makale, Müzik, Reklam, Sanat, Sinema, Teknoloji, Web, Yarışma, Yayın gibi kategorilerden oluşmaktadır ve her kategorinin bir editörü bulunmakta ve editör onayı ile üyelerin de bu kategorilere uygun yazıları yayınlanmaktadır.

Gencyolcu.com sitesi her geçen gün büyümekte, gelişmekte ve internet dünyasındaki yerini sağlamlaştırarak güçlü adımlarla ilerlemekte. Sitenin en cazip yönlerinden biri ise, siteyi diğer sitelerden ayırt edici özelliklerinin fazlası ile olması. Birçok konudaki farklı siteyi dolaşmak yerine gençleri ilgilendiren birçok konudaki haberlerin tamamını GencYolcu.com da bulabilirsiniz. Bu yüzden olsa gerek ki, sitenin ziyaretçi sayısı girerek artmakta, ulusal ve uluslar arası site sıralamalarında gittikçe yükselmektedir. Gencyolcu sitesi, yurtdışındaki birçok gencimizin de ilgi odağı, siteyi ziyaret eden gençlerin bulunduğu ülkelerden bazıları ise şöyle Almanya, Amerika, İngiltere, Kanada, Fransa başta olmak üzere birçok ülkeden vatandaşlarımız, Genç Yolcuların sitesinde kısa ve uzun yolculuklara çıkıyorlar.

Gençlerin sosyal, kültürel gelişiminde ve yetkilendirilmesinde katkı sağlayıcı olmak, gençlerin dünya gençliği ile birliktelik sağlamak, gençlerin toplumun tüm alanlarına aktif katılımını paylaşmak ve gençler için gençlere yönelik toplumun her kesiminden gençlerin kolaylıkla erişebileceği modern, teknolojik donanıma sahip, kültürel, güncel genç platformlar oluşturmak,
GencYolcu ‘nun amaçlarından olsa gerek ki, bu amacı benimseyen gençlerin yeni duraklarından biri de GencYolcu.com. Biz de Genç Bilge dergisi olarak, GençYolcu.com ‘a başarılar diliyor, ve bütün genç arkadaşlarımıza gencyolcu.com da iyi yolculuklar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir