Aziz Şehitlerimize…

Bu hafta 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi anma haftası. Türkiye genelinde imamlarımız Aziz Şehitlerimiz konulu hutbe irad edecekler, biz de Ankara Müftülüğünden İmam Hatip Abdurrahman Han Bey’in hutbesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Dinimiz ve vatanımız uğruna Allah rızası için hayatlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz.

Bir anne ciğerparesini son defa koklarken, şu sözler dökülüyordu dilinden:

-“Hüseyin!.. Dayın Şıpka’da, baban Dimetoka’da ağaların da sekiz ay evvel Çanakkale’de şehit düştüler. Bak son yongam sensin! Minareden ezan sesi kesilecekse, caminin kandilleri körlenecekse, sütlerim haram olsun, öl de köye dönme! Yolun Şipka’ya uğrarsa, dayının ruhuna Fâtihâ okumayı unutma! Haydi oğul, Allah yolunu açık etsin.”

Hatice Analar, Fatma Nineler ve daha nice gönül erleri işte bu bilinçle uğurluyorlardı evlatlarını, eşlerini ve kardeşlerini şehâdet meydanlarına. Onlar, “Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.”1 ayetine gönülden inanıyorlardı. Onlar, kutsal değerler uğruna verilen her canı ölümsüzlük olarak kabul ediyorlardı.

Devamını okuyun

Bu yazımızı okuyan 1.183. takipçimizsiniz.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir