Apple gövde gösterisinde

Kimi ürünlerde yaşanılan düşük satış oranları Apple’ı önlem almaya zorladı.

Pazartesi yapılan açıklamaya göre Apple önümüzdeki hafta bir tanıtım toplantısı yaparak iPod medya oynatıcılarındaki gerçekleştirdiği güncellemeleri ortaya koyacak.

Tanıtımda hangi ürünlerin ön plana çıkacağını belirtmeyen Apple 9 Eylül’de beklenen olası yenilikleri kamuoyuna yansıtacak.

Bilindiği üzere iPod Nano’lar 2005, iPod Touch’lar ise 2007 yılında piyasaya sürüldü; fakat hep bir kamera dedikodusudur gidiyor. Galiba Apple bu çağrıları kulak astı ve iPod’lara kamera takviyesi yaparak 9 Eylül’de bunu herkes ile paylaşacak.

Şirketin geçen seneki satış oranlarına göre bu sene %7’lik bir satış düşüşü yaşadığı ortada. Bunu durdurmak için elinden gelen gayreti göstermeye çalışan Apple ayrıca iTunes’un da 9. versiyonu ile değişmeye, yenilenmeye ne kadar hevesli olduğunu göstermek istiyor.

Bu tanıtım toplantısında ayrıca Apple’ın medyatik yüzü Steve Jobs’ta ameliyatından sonra ilk kez kameralar önüne geçmiş olacak. San Francisco’da yer alacak toplantı önümüzdeki hafta Çarşamba gübü yani 9 Eylül’de gerçekleşecek.

Apple’ın efsane tableti, iPad olarak isimlendireceği düşünülen cihazla ilgili herhangi bir açıklama yapılmayacağı da aldığımız duyumlar arasında.

Bu yazımızı okuyan 959. takipçimizsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir