Adalet

Öncelikle tüm genç yolculara hayırlı Cum’alar. 2011 yılı da yaklaşık 10 gün içinde sona erecek ve yeni bir miladi yıla gireceğiz. 2011’in sondan ikinci Cum’a sında Ankara Müftülüğünden Nurdan YAĞLI Hanımefendi’nin kaleme almış olduğu hutbeyi sizlerle, paylaşırken tekrar Cum’a nızı tebrik eder, size ve sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve hayırlar dilerim.

Adalet”

Muhterem Kardeşlerim!

Mekke’nin fethi esnasında, soylu bir kadın hırsızlık yapmış ve cezaya mahkûm olmuştu. Bu kadının affedilmesi için yakınları, Peygamber(s.a.s.)’in sevdiği bir kişi olan Üsame b. Zeyd’i aracı kıldılar. Üsame, Hz.Peygamber(s.a.s.) ile konuştu ve cevabı aldı: “Ey Üsame! Seni Allah’ın koymuş olduğu herhangi bir cezanın uygulanmaması için aracılık yaparken görmeyeyim.” Efendimiz(s.a.s.), sonra bir konuşma yaparak şunları söyledi: “Şüphesiz, sizden önceki milletlerin mahvolmasının başlıca sebeplerinden birisi, içlerinden soylu bir kişi suç işlediğinde onu affetmeleri, zayıf bir kişi suç işlediğinde ise, ona ceza uygulamalarıdır. Allah’a yemin olsun ki, eğer hırsızlık yapan Muhammed’in kızı Fâtıma dahi olsa, onu da cezalandırırdım.”1

Devamını Okuyun

Bu yazımızı okuyan 1.714. takipçimizsiniz.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir