5 adımda kilo vermenin bilimsel formülü

Sağlıklı yaşam ve kilo kontrolü üzerine yapılan bilimsel araştırmalar kilo vermek isteyenlere bilimsel metotlar sunuyor. 5 adımda aşırı kilolarınızdan kurtulmak için izlemeniz gereken bilimsel adımları sizler için derledik.

DİYETTEN UZAK DURUN

Bu öneri kafanızı karıştırabilir ancak. Yapılan bilimsel araştırmalara bakılırsa diyetlerin faydadan çok zarara yol açtığı görülüyor. Zira çoğu diyetin uzun vadede kilo almaya yol açtığı belirtiliyor.

MİKTARI AZALTIN

Uzmanlar kilo vermek için en önemli şeyin porsiyonu azaltıp, daha sık yemek yemek olduğunu belirtiyor
YAVAŞ YİYİN
Yemeğinizi yavaş yemek kısa sürede doymanıza ve dolayısıyla daha az kalori almanıza neden oluyor
MOBİL OYUN OYNAYIN
Kulağa biraz garip gelebilir ancak yapılan bir araştırmaya göre, Candy Crush gibi mobil oyunlar kişinin yemek yeme isteğini bastırıyor.
KAHVALTIYI ATLAMAYIN
Loma Linda Üniversitesi’nde yapılan ve yaşları 30’un üzeri 50 bin kişinin incelendiği araştırmaya göre, kahvaltıyı atlamamak kilo kontrolünde hayati bir öneme sahip. Sonuçları Journal of Nutrition’da yayınlanan çalışmaya göre, “kuvvetli kahvaltı” yapmak kişinin kilosunu korumasına veya kilo vermesine yardımcı oluyor.
Kaynak: Ntv
Bu yazımızı okuyan 1.157. takipçimizsiniz.

Ömer Dalgıç

1986 Sivas Doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Gürün ve Darende'de tamamladı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü mezunu. Kapadokya ve Bodrum'da Fitness Antrenörlüğü yaptı. Özel bir eğitim kurumunda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmakta. Voleybol Uzmanlığı, Badminton antrenörlüğü, Ftness Antrenörlüğü ve Masörlük belgeleri bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.