4. Dağ Filmleri Festivali

4. Dağ Filmleri Festivali, 02 – 07 Mart tarihlerinde Fransız Kültür Merkezi’nde yapılacak. 4. Dağ Filmleri Festivali hazırlıkları baharda yeniden buluşup, hep birlikte, o güzel hikâyelere eşlik eden harika görüntüleri izleyebilmek için yoğunlaşarak sürdürülüyor. Bu yıl doğa filmi çeken ve festivalde göstermek isteyenler Serbest Kürsü başlığı altında ağırlanacak. Film teslimi ile ilgili bilgiler festival web sitesinin İÇERİK / DFY 08 menüsü altından öğrenilebiliyor. 02 – 07 Mart tarihlerinde Fransız Kültür Merkezi’nde film gösterimleriyle birlikte fotoğraf sergisi de açılacak.Gösterimlerin Beyoğlu Fransız Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak yapılacağı festivalde belgesel, kısa film ve kurmaca uzun metraj film gibi çeşitli kategorilerdeki filmler yer alıyor. Festivalde insanoğlunun doğa karşısında yaşadığı zor anlarını ve macera dolu hikâyelerini anlatan yedisi yerli, onu yabancı toplam 17 film gösterime girecek. Festival yönetmenliğini Gilles Chapaz’ın yaptığı Berhault filmi ile açılacak. Film bir tırmanıcının yaşamına odaklanıyor.

Bu yazımızı okuyan 1.146. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

One thought on “4. Dağ Filmleri Festivali

  • 02 Mart 2009 tarihinde, saat 17:58
    Permalink

    Sinema dünyasına katkıda bulunan Kısa Film yarışmalarını sitemizden takip edip, görüş ve önerilerinizi paylaşmanız bizleri mutlu edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir