30 milyon dolarlık Genç dahi

İnternet çağının genç milyonerler kervanına bir isim daha katıldı. 17 yaşındaki İngiliz Nick D’Aloisio geliştirdiği Summly adındaki iOS uygulamasını Yahoo’ya 30 milyon dolar (yaklaşık 55 milyon TL) karşılığında sattı. Summy uygulaması, uzun haber metinlerini birkaç paragrafta düzenlenerek ‘cep boyutu’na indirheniyor. Kullanıcılara anahtar kelimeler aracılığı ile haber bulma imkanı da sağlayan uygulama ile cep telefonlarından haber takip edilmesi konusunda önemli avantajlar sağlıyor. Summy, 2012 yılında Apple tarafından en iyi uygulamalar arasında gösterilmişti.

Önce okul!

Genç yaşında milyoner de olsa Nick D’Aloisio henüz reşit değil ve bitirmesi gereken bir okulu var. Summy’nin satışından gelen paranın bir süre bankada yatacağını belirten D’Aloisio, evinden de hemen ayrılmayı düşünmediğini açıkladı. Genç milyoner ‘önce okulumu bitirmek istiyorum ve şu an buranın dışında yaşayamam’ diye konuştu.

Bu yazımızı okuyan 970. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir