14. İzmir Kitap Fuarı

14. İzmir Kitap Fuarı 18 Nisan 2009 Cumartesi günü saat 12.00’de düzenlenen törenle açıldı. Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda 18-26 Nisan 2009 tarihleri arasında düzenlenen 14. İzmir Kitap Fuarı 18 Nisan 2009 Cumartesi günü saat 12.00’de düzenlenen törenle İzmir Vali Yardımcısı Sayın Sait Topaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Sırrı Aydoğan, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Çetin Tüzüner, Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Zahide Mutlukan,  TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Sayın Deniz Kavukçuoğlu ve 14. İzmir Kitap Fuarı Onur Konuğu Sayın Tarık Dursun K. tarafından açıldı.

 Bu sene yazar Tarık Dursun K.’nın onur konuğu olacağı İzmir Kitap Fuarı 306 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecektir. Fuar’da geniş bir konu yelpazesi içinde konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 142 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacaktır.

Edebiyat Şenliği Başlıyor
Dokuz gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleriyle yüzlerce yazarı okuruyla buluşturan İzmir Kitap Fuarı’nda bu sene Tarık Dursun K., İlber Ortaylı, Ataol Behramoğlu, Füruzan, Server Tanilli, Üstün Dökmen, Banu Avar, Nihat Behram, Ahmet Telli, Ercan Karakaş, Feyza Hepçilingirler, Kemal Özer, Namık Kuyumcu, Hayri K. Yetik,  Yüksel Pazarkaya, Sevgi Özel, Deniz Kavukçuoğlu, Deniz Som, Erdal Sarızeybek, Erol Manisalı…ve pek çok değerli yazar yer alacaktır.

 TÜYAP Çocuk Kulübü-23 Nisan Çocuk Şenliği
14. İzmir Kitap Fuarı kapsamında TÜYAP Çocuk Kulübü bünyesinde söyleşi, okuma saati, atölye çalışmaları, gösteriler ve tiyatro oyunları gibi 20’ye yakın kültür ve edebiyat etkinliği düzenlenecektir. TÜYAP Çocuk Kulübü 23 Nisan Çocuk Şenliği, 22-23 ve 24 Nisan 2009 tarihleri arasında düzenlenecektir.

 Sergiler
14. İzmir Kitap Fuarı aynı zamanda birbirinden önemli sergilere ev sahipliği yapıyor. Bir Zamanlar Yayıncılık tarafından İzmir fotoğraflarından oluşan “Bir Zamanlar İzmir” sergisi fuar süresince ziyaret edilebilir. Kırmızı yayınları ve TÜYAP tarafından düzenlenen“ ‘Sarışın Bir Kurt’ Atatürk’ün Yayımlanmamış Fotoğrafları” çalışmasında Atatürk’ün daha önce yayımlanmamış fotoğrafları sergilenecektir. Fuar süresince ziyaret edilebilecek bir diğer sergi ise Bergama Yortanlı Kurtarma Derneği tarafından düzenlenen “Mavi Sonsuzluk: Allianoi, Hasankeyf, Munzur…” fotoğraf sergisidir.  Fuarda ayrıca karikatür sanatçısı Eflatun Nuri ve öğrencilerinin çizdiği karikatürlerden oluşan ve Saat Kulesi Karikatürcüler Grubu tarafından hazırlanan “Hepimiz Eflatunuz” başlıklı sergi ziyaret edilebilir.

Üniversiteden Fuara Ulaşmak Çok Kolay
14. İzmir Kitap Fuarı’na üniversiteden ulaşmak artık daha kolay olacak. Fuar süresince Dokuz Eylül ve Ege üniversitelerinden ücretsiz servisler kaldırılacaktır.

Hareket saatleri:

Üniversite-Fuar Alanı: 12.00 ve 15.30 kalkış.
Fuar Alanı-Üniversite: 16.00 ve 19.30 kalkış.

Servislerin kalkacağı üniversiteler:

Dokuz Eylül Üniversitesi (Bornova kampüsü)
Ege Üniversitesi (Buca kampüsü)

 Fuar, 18-25 Nisan 2009 tarihleri arasında 11.00-20.00, kapanış günü olan 26 Nisan 2009 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 

Bu yazımızı okuyan 1.225. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir