1000 Avrupalı genç İstanbul’da buluşuyor

Avrupa Öğrencileri Genel Forumu (AEGEE)’nun yılda iki kez düzenlediği genel kurulu AGORA, 21-24 Ekim tarihleri arasında 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’da… Bu yıl birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan İstanbul, üniversiteli gençlerden oluşan ve Avrupa ülkeleriyle aramızda bir kültür köprüsü kuran Avrupa Öğrencileri Genel Forumu (AEGEE)’nun düzenlediği AGORA kapsamında, Avrupa’nın dört bir yanından 1000’e yakın öğrenciyi misafir edecek. Ülkemizin ve İstanbul’un tanıtılması için mükemmel bir fırsat olan etkinlik kapsamında 240 farklı şehirden gelecek öğrenciler, Avrupa’nın geleceğini ve Türkiye’nin Avrupa’ya adaptasyon sürecini tartışacak.

Gençler aynı zamanda Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’un tarihini ve kültürünü yakından inceleme fırsatı bulacak.AEGEE ağının 240 lokalinden biri. AEGEE-İstanbul’un tamamı gönüllü öğrencilerden oluşan üyeleri her hafta İTÜ Gümüşsuyu Kampüsü’nde bulunan ofislerinde buluşup bu organizasyon için çalışıyor. Genç gönüllülerin tek isteği, Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’u AGORA ile kusursuz bir şekilde temsil etmek için gerekli desteği alabilmek.

Bu yazımızı okuyan 854. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir