10. Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Kültür Etkinlikleri Yapıldı

Malatya’nın Darende ilçesinde uluslararası katılımla gerçekleşen 10. Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Kültür Etkinlikleri sona erdi. Nijerya¸ Hindistan¸ Bosna Hersek¸ İngiltere ve Suriye gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’den binlerce vatandaşın iştirak ettiği etkinlikler anma törenleri ve konserle son buldu.

Büyük İslam alimi İmamı Rabbani’nin Hindistan’da yaşayan torunu Muhammed Zubeyr ve Bosna Hersek Halil Hulusi Efendi Dergahı temsilcisi Hişam Hafızov birer selamlama konuşması yaptı. Zubeyr ve Hafızov etkinliklere katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını¸ binlerce insanla aynı manevi atmosferi teneffüs etmenin güzelliğini yaşadıklarını söyledi.

Vakfımız Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mustafa Yağcı faaliyet olarak her canlıya hizmeti şiar edindiklerini belirtti. Yağcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “İnsanlığa hizmet misyonunu yerine getiren vakfımız¸ yaratılanı yaratandan ötürü sevmek şuuruyla hareket etmektedir”

AK Parti Malatya Milletvekilleri M. Mücahit Fındıklı da yaptığı konuşmada siyasetçiler¸ yol¸ köprü ve diğer fiziki hizmetleri yapabileceğini ancak toplumun gönül ve mimarlarına ihtiyacı olduğunu söyledi. Fındıklı; “Siyasiler olarak bizler özgürlük alanlarını genişletirken¸ huzuru kaim kılmak için çalışırken güzel ahlakı tamamlamak için gelen peygamberimizin varislerinin de eteğinden tutulması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Dünya birincisi Mısırlı hafız Sayed Metvalli Abdelaal’in Kuran okuduğu programda Bosna Hersek’ten gelen Grup Hamza Boşnakça ve Türkçe parçalar seslendirdi. Mehmet Emin Ay’ın tasavvuf musikisi okuduğu ve sema gösterisi yapılan programda Serdar Tuncer şiirler okurken¸ Uğur Işılak da seslendirdiği parçalarla coşkuyu taçlandırdı.

Etkinliklere Malatya Valisi Ulvi Saran¸ AK Parti Malatya Milletvekilleri M. Mücahit Fındıklı¸ Öznur Çalık ve Ömer Faruk Öz ile AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç¸ AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan¸ Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş¸ Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy¸ akademisyenler ve Vakfımız Mütevelli Heyet Başkanı H. Hamidettin Ateş katıldı.

Sebahattin Selimli

1987 Hatay Dörtyol doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Hatay da, üniversite eğitimini Metalürji ve Malzeme Mühendisliği olarak Ankarada tamamladı.Demir Çelik ve Maden sektöründe Yönetici olarak görev yapmaktadır.Yabancı Dili iyi seviyededir.Ticari ve gezi amaçlı 20 den fazla ülkeye Seyehat etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir