10. Safran Belgesel Film Festivali

Bu yıl 10.su düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali, adına yakışır şekilde, 24 – 26 Eylül 2009 tarihleri arasında uluslararası nitelikte organize edilecek. Unesco tarafından Dünya Mirası ilân edilen ve dünyanın en iyi korunan 20 kentinden biri olan Safranbolu, Türkiye’nin Belgesel Oscarları olmaya aday ödüllerin verileceği festivaliyle, Belgeselciliğe verilen emekleri onore etmeye hazırlanıyor. Her geçen gün gelişen ve önem kazanan belgeselciliğin ve “korumacılığın” merkezi olmaya aday Safranbolu Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali ile 24 – 26 Eylül tarihleri arasında ilgi duyan herkesi davet ediyor.

Uluslararası Safranbolu Altın Safran Belgesel Film Festivali bünyesinde Altın Safran Belgesel Film Proje Yarışması yapılıyor. Belgesel yapımını desteklemek amacıyla açılan proje yarışması, ön hazırlığı yapılmış ve projelendirilmiş çalışmalar arasında düzenlenecek. Katılacak projelerin “Kültürel Miras ve Korumacılık” temasıyla ilişkili ve tamamıyle özgün olması gerekiyor. 28 Ağustos 2009 Cuma günü saat 17:00’ye kadar başvuralabilecek olan yarışmanın başvuru belgesi, “Festival Yarışmalar Sekretaryası, Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu” adresi ile festivalin web sitesinden sağlanabiliyor.

Tarih: 24.25.26 Eylül 2009

Yer: Safranbolu / Karabük

 Kaynak: smyo.karabuk – altınsafranbolu – sadibey –

Bu yazımızı okuyan 1.165. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir