1 Kasım’da Sabit Telefona Boykot Çağrısı

Artan fiyatlar, düşük hıza yüksek fiyat, sürekli olarak kesilmeler, kullandığımız hızın verimini alamama vs vs… Bu kadar eksi yönüne rağmen zorunlu olarak kullandığımız Türk Telekom‘a yönelik bir kasım günü bir protesto başlatılmış ve 1 kasım günü sabit hatlardan arama yapılmaması amaçlanmış. Bu protesto internet ortamında o kadar yayıldı ki aynı maili onlarca kişiden alanlar var. Tabiki Türk telekom’u kullanmak istemeyenler için alternatifler de var. Bunlardan bir tanesi de Nonoh Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Çetin, Telekom’un mahkeme kararlarına rağmen sabit ücret adı altında soygun yaptığını belirterek, tüketicileri 1 Kasım’da sabit telefon kullanmamaya çağırdı.

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER), Tüketici Dernekleri Federasyonu ve TÜKODER’in 59 şubesini Eskişehir’de ağırlıyor. 2 gün sürecek toplantılarda öncelikli gündem maddesi geçtiğimiz günlerde yapılan zamlar oldu. Toplantıların diğer gündem maddeleri ise Tüketici Yasası, Telekom’un sabit ücret uygulaması, elektriğe, doğalgaza yapılan zamlar ve dolaylı vergiler gibi konular oldu.

TÜDEF Genel Başkanı Çetin düzenlediği basın toplantısında, Türk Telekom’un vatandaşlardan sabit ücret aldığını belirterek, haksız kazanç elde ettiğini iddia etti. Ayrıca, ADSL hizmetiyle ilgili olarak Türk Telekom’un haksız uygulamaları olduğunu öne sürdü. Teknik olarak, ADSL hizmetinin sabit telefon hattı olmadan verilmesi mümkün olduğunu vurgulayan Çetin, “Türk Telekom, neden sabit telefon bağlatıyor evlere? Çünkü 29 YTL internet ücreti alırken, yanından sabit telefondan da 15 YTL ücret alıyor.” diye konuştu. Sabit telefon olmadan da internet hizmeti alınabildiğini aktaran Çetin, “Bir mağazaya gidiyorsunuz bir pantolon alıyorsunuz. Tam kasaya gelince bu kravatı da almak zorundasınız deniyor.” diyerek, Telekom’un uygulamasını eleştirdi. Telefon görüşmelerinden alınan vergileri de eleştiren Çetin, “Elimde 0,29 Ykr’lik bir fatura var. Alınan vergilerle rakam 14 YTL’yi buluyor. 30 kat daha fazla fatura geliyor.” derken, yapılan haksızlığa karşı tüketicileri 1 Kasım’dan itibaren sabit hatlı telefon kullanmamaya çağırdıklarını söyledi.
Kaynak: Cihan , Bildirgeç

Bu yazımızı okuyan 1.037. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

One thought on “1 Kasım’da Sabit Telefona Boykot Çağrısı

  • 26 Ekim 2008 tarihinde, saat 16:13
    Permalink

    çok yerinde bir boykot olmuş desdekliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir