“Hepimiz Ermeniyiz!” aptallığı

Adını bile anmak istemiyorum: Bir akılsız, aptal, bir cahil, hayır, hayır bir zır cahil adam, Hrant Dink’i öldürdü. Kim bir insanın öldürülmesini alkışlayabilir? Kur’an, “bir insanın öldürülmesini, bir âlemin yok edilmesine” benzetiyor… Ben de bir kişinin, kendi keyfine göre davranarak bir insanı öldürmesine binlerce defa lânet olsun diyenlerdenim. Hrant Dink cinayetinin büyük istismarlara yol açacağını, Türkiye üzerindeki Ermeni iddialarını kuvvetlendireceğini, başımızı çok ağrıtacağını düşündüm. Bugün görüyorum ki, hadiseler beni yüzde yüz haklı çıkarıyor. Şimdi gelin bu hazin dâvâya, bir de şu sorulardan yola çıkarak bakalım:

Hrant Dink dâvâsı beş yıl devam etti. Dâvânın uzamasından şikâyetçi olanlar var. Türkiye’de beş yıl uzayan dâvâ sadece bu dâvâ değil. Bizde 10 yıl, 15 yıl, 20 yıl uzayan dâvâlar yok mu? Uzayan her dâvâ için meydanlara mı dökülmeliyiz? Dökülüyor muyuz? Hrant Dink dâvâsında verilen karar, kamuoyunu tatmin etmemiş. Herkes, sanıkların daha ağır cezalara çarptırılmasını istiyormuş. Pekâlâ! Türkiye’de ağır ceza mahkemelerinde verilen her karar, kamuoyunu rahatlatıyor mu? Yani sadece Hrant Dink dâvâsında mı bir noksanlık, bir yanlışlık var? Savcı da bazı hususların dikkate alınmadığını iddia ediyor.

Dâvâyı temyiz edeceğini söylüyor. Yâni bu dâvâ henüz bitmiş değil. Temyizin ne karar vereceğini bilmiyoruz. Hâl böyle iken 40.000 kişinin meydanlara dökülerek “kaatil devlet!” “Hepimiz Hrantız! Hepimiz Ermeniyiz!” diye yırtınmasının sebebi ne?

İnanıyorum ki, Hrant Dink’in öldürülmesine, on binlerin meydanlara dökülerek. “Kaatil iktidar!” “Hepimiz Hrantız! Hepimiz Ermeniyiz!” diye haykırmasına en çok sevinenler, Diaspora Ermenileriyle; bugünkü Ermenistan’ın devlet adamlarıdır. Taşnak ve Hınçak, mensuplarıdır. Çünkü Ermenistan’ın milyar dolarlar harcayarak yapamayacağı Ermenilik propagandalarını, bütün dünya milletleri önünde, bizim on binlerce insanımız yapıyor.

Ben “Hepimiz Ermeniyiz!” haykırışlarıyla yollara çıkan bizim kalabalıklarımıza sormak isterdim: Acaba benzer bir olay Ermenistan’da cereyan etseydi, yani bir Türk gazetecisi, bir Ermeni delikanlısı tarafından öldürülseydi, başkent Erivan’da on binlerce Ermeni vatandaşı, “Hepimiz Türküz!” çığlıklarıyla meydanlara çıkarlar mıydı? Ermenistan devletini yerden yere vururlar mıydı?

Bizim otuz civarında elçilik mensubumuzu, Ermeni asıllı kaatiller, yabancı ülkelerde kurşunlayarak delik deşik ettiler. Bugün Hrant Dink için yeri-göğü birbirine katan Ermeni sevdalıları, aynı hassasiyetin binde birini bizim masum insanlarımızın öldürülmelerinden sonra neden göstermediler? Ermeni devletinin Türkiye toprakları üzerinde büyük emelleri var.

Adamlar açık açık; “Doğu ve Güneydoğu Anadolu, işgal edilmiş Ermeni toprağıdır” diyorlar. Samimiyetle şuna inanıyorum: Ermenistan devleti şu veya bu devleti, arkasına alarak bir gün Doğu Anadolumuza saldırsa “Hepimiz Hrant Dinkiz! Hepimiz Ermeniyiz!” diye haykıranların bir kısmı Ermenistan ordusu saflarına geçip bize saldıracaklardır. Hem de aşkla saldıracaklardır. Yavuz Bülent Bakiler-Türkiye Gazetesi…

Bu yazımızı okuyan 1.286. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir