‘Prisoned’ Uluslararası Öğrenci Tasarım Yarışması

Mimarlık da sosyoloji kadar mekanların toplumlar üzerindeki etkilerini araştırır. Bu etkileşimi eksiksiz anlamak imkansızdır. Ancak varoluşunu anlamak, tasarımı dünyayı değiştirmek yolunda bir araç olarak kullanmak için iyi bir başlangıç noktası olabilir. Socio Design tarafından düzenlenen ‘Prisoned’ (Hapsolmuş) Uluslararası Öğrenci Tasarım Yarışması, bu fikirlerden yola çıkarak sosyal değişimi tasarım temelli bir diyalogla teşvik etmeyi hedefliyor. Yarışma, “Hapishaneler toplumlar tarafından nasıl kullanılır?”, “Hapishanelerin ait oldukları topluluklar, oranın görevlileri ve sakinleri üzerindeki etkileri nelerdir?” sorularını yöneltiyor. Katılımcılardan bir ‘hapsin’ nasıl olduğu veya olması gerektiği üzerine bir felsefe, senaryo üretmeleri ve bu anlayışı yansıtacak bir mimari tasarım ortaya koymaları bekleniyor.

Mimarlık odaklı tasarımların gönderilebileceği yarışmaya her disiplinden öğrenci katılabiliyor. Bireysel veya takım olarak katılımın da serbest olduğu yarışmanın bir diğer önemli yanı, tüm ülkelerden öğrencilere açık olması.

Yarışma Takvimi: 21 Kasım 2008
Teslim Tarihi: 6 Şubat – 20 Mart 2009
Jüri Değerlendirmesi: 6 – 17 Nisan 2009
Sonuçların Açıklanması: 24 Nisan 2009

Son Başvuru Tarihi:

Ödüller: 500 (US$)
İkincilik Ödülü: 250 (US$)
Mansiyonlar: her biri 150 (US$)‘Prisoned’ Uluslararası Öğrenci Yarışması’na başvurmak için yapılması gerekenler ise çok basit: İsim, soyadı, e-mail adresi ve okul isminin yazılarak yarışmanın e-mail adresine gönderilmesi yeterli. Grup halinde katılım için ise tüm takım üyelerinin bilgilerinin verilmesi gerekiyor. Kayıt hakkında onay bilgisi ise 48 saat içinde yönlendiriliyor. ‘Prisoned’ Uluslararası Öğrenci Yarışması’ hakkında daha detaylı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 21 Kasım 2008
Teslim Tarihi: 20 Mart 2009
Sonuç Bildirim Tarihi: 24 Nisan 2009
Organizasyon: Socio Design Foundation

Diğer Bilgiler:
sociodesignfoundation@gmail.com

Bu yazımızı okuyan 1.112. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir