Türkiye’nin ilk yüzer GES’i Yerli Güneş Paneli

İstanbul Enerji’nin İSKİ ile birlikte Büyükçekmece gölü üzerinde kurulumunu tamamladığı ve devreye aldığı “Türkiye’nin ilk Yüzer Güneş Enerjisi Santrali”nin panelleri merkezi Denizli’de bulunan Bereket Enerji Üretim A.Ş. karşılandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraki olan İstanbul Enerji A.Ş. tarafından gerçekleştirilen projede, Büyükçekmece gölü üzerinde kurulan santralde Bereket Enerji’ nin “Parla” markasını taşıyan 960 adet polikristal fotovoltaik paneli kullanıldı.

İstanbul Enerji’nin uzun araştırmalar sonucu “Parla” panellerini tercih ettiğini belirten Bereket Enerji GES Birimi proje sorumlusu Sedat Avcı, her biri 260W gücündeki 960 panelin kurulu gücünün 240 kilovat olduğunu belirterek, yüzer GES ile her sene 180 ton CO2 salınımının engelleneceğini vurguladı.

Türkiye’nin coğrafi yapısının bu gibi santrallerin yapımı için uygun olduğunu ve güneşten daha fazla yararlanılması gerektiğini dile getiren Avcı, “Bu proje örnek oldu. Bereket Enerji yine bir ilki başardı. 60 hücreli 250 W ile 275 W arası 6 değişik güçte ürettiğimiz Parla panellerle ülkemizde yeni projeler üzerinde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık.” dedi.

Hüseyin Selimli on FacebookHüseyin Selimli on InstagramHüseyin Selimli on LinkedinHüseyin Selimli on TwitterHüseyin Selimli on YahooHüseyin Selimli on Youtube
Hüseyin Selimli
Endüstriyel Elektronik at Selimoğlu Maden ve Kimya
1984 Sivas,Gürün/Suçatı köyünde doğdum, ilkokul, orta okul ve Liseyi Hatay/Payasta tamamladım, Mustafa Kemal üniversitesi Endüstriyel Elektronik bölümünden mezun oldum, Pc donanım, Otomasyon, PLC, Enstrümantasyon cihazları ve Enerji sistemleri hakkında eğitimlerle kendimi geliştirdim ve araştırmalar yapıyorum. Orta doğunun en büyük demir ve çelik fabrikasında Enerji üretim tesisleri işletmeden sorumlu olarak çalışıyorum, Aynı zamanda Zaviye Nak.End.Tic.Ltd.Şti ve Selimoğlu Maden ve Kimya şirketlerinde yönetim kurulu üyesiyim.

Wep ve fuar tasarım konularında kurumsal firmalara danışmanlık yapıyorum, dünya siyaseti ve gençliğini araştırıyorum. Futbol oynamayı ve gezmeyi çok seviyorum, Uluslar arası geçerli AKUT ve ilk yardım eğitimleri ve sertifakalarını aldım, dağcılık sporu üzerine eğitimler aldım ,fırsat buldukça yurt içi ve yurt dışı gezilerine çıkıyorum, bu geziler yeni ufuklar gösteriyor bana,Genç yolcu da enerji ve teknoloji üzerine yazıyorum..
GençYolcu.com'da bu yazıyı okuyan 44. kişisiniz.

Hüseyin Selimli

1984 Sivas,Gürün/Suçatı köyünde doğdum, ilkokul, orta okul ve Liseyi Hatay/Payasta tamamladım, Mustafa Kemal üniversitesi Endüstriyel Elektronik bölümünden mezun oldum, Pc donanım, Otomasyon, PLC, Enstrümantasyon cihazları ve Enerji sistemleri hakkında eğitimlerle kendimi geliştirdim ve araştırmalar yapıyorum. Orta doğunun en büyük demir ve çelik fabrikasında Enerji üretim tesisleri işletmeden sorumlu olarak çalışıyorum, Aynı zamanda Zaviye Nak.End.Tic.Ltd.Şti ve Selimoğlu Maden ve Kimya şirketlerinde yönetim kurulu üyesiyim. Wep ve fuar tasarım konularında kurumsal firmalara danışmanlık yapıyorum, dünya siyaseti ve gençliğini araştırıyorum. Futbol oynamayı ve gezmeyi çok seviyorum, Uluslar arası geçerli AKUT ve ilk yardım eğitimleri ve sertifakalarını aldım, dağcılık sporu üzerine eğitimler aldım ,fırsat buldukça yurt içi ve yurt dışı gezilerine çıkıyorum, bu geziler yeni ufuklar gösteriyor bana,Genç yolcu da enerji ve teknoloji üzerine yazıyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir