NATO Kriterlerini 6 Kat Aşan Yerli Tabanca: MC 28 SA

Karadeniz Silah Projesi kapsamında 1994 yılında kurulan ve 2001 yılında özelleştirilen GİRSAN Silah Sanayi‘nin MC 28 SA adlı tabancası, NATO kriterleri konusunda adeta şov yaptı.

Özel polimer gövdeye sahip olan MC 28 SA, modern silahlarda mevcut olan emniyet sistemine de sahip. Sonradan entegre edilebilmesi ile kendi alanında dünyada bir ilk olan tabancanın emniyet mandalları da opsiyonel.

Bunların yanı sıra MC 28 SA, gövde ve şarjör grubu aynı kalacak şekilde 9 milimetreden 40 kalibreye geçiş yaparak yine kendi alanında dünyada bir ilki başarmakta.

NATO Testini 6’ya Katladı!

Silahlarla yapılan NATO atış testinden bahseden GİRSAN Silah Sanayi Fabrika Müdürü Yusuf Nesil‘in açıklamaları şu şekilde:

Tabancada NATO atış ömür testi 10 bin atımdır. Emniyet Genel Müdürlüğünde bu atış testi 15 bindir ancak biz geliştirdiğimiz ve MC 28 SA adını verdiğimiz tabancamız ile 60 bin testini çok rahatlıkla geçmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tasarımların devamı gelecektir. Birçok farklı kullanıcının istekleri doğrultusunda farklı versiyonları üzerinde çalışmaktayız.

GİRSAN Silah Sanayi, Türk mühendisler tarafından geliştirilen yerli projeler ile 40 ülkeye ihracat yapmakta.

Kaynak: Webtekno

Selim İlme on FacebookSelim İlme on InstagramSelim İlme on TwitterSelim İlme on Youtube
Selim İlme
Blogger, Teknoloji Uzmanı
1989 İstanbul Beyoğlu doğumlu. İlk öğretimi 4 farklı okul gezdikten sonra tamamlamış, sonrasında lise ve üniversiteyi açıköğretimden okumuştur. Lise döneminde hafızlık eğitimi almış lakin tamamlayamamıştır. Aktif olarak Anadolu Üniversitesi açıköğretim birimi İlahiyat fakültesinde öğrenimi,

HTB Gıda'da ticari hayatı devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Tekstil, İnşaat, Gıda ve Elektronik üzerine ticari tecrübeleri olmuştur. Gezmeyi, yemeyi içmeyi, tarihi, doğayı, hayvanları ve teknolojiyi çok sever. Az az koy hepsinden koy mantığı ile teknolojinin her alanına meraklı hepsinden biraz bilgisi, bilgisi olmasa da fikri vardır. Yeni yeni site yazarlığına soyunmuştur bu yüzden sürçülisan eder ise affola.
GençYolcu.com'da bu yazıyı okuyan 107. kişisiniz.

Selim İlme

1989 İstanbul Beyoğlu doğumlu. İlk öğretimi 4 farklı okul gezdikten sonra tamamlamış, sonrasında lise ve üniversiteyi açıköğretimden okumuştur. Lise döneminde hafızlık eğitimi almış lakin tamamlayamamıştır. Aktif olarak Anadolu Üniversitesi açıköğretim birimi İlahiyat fakültesinde öğrenimi, HTB Gıda'da ticari hayatı devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Tekstil, İnşaat, Gıda ve Elektronik üzerine ticari tecrübeleri olmuştur. Gezmeyi, yemeyi içmeyi, tarihi, doğayı, hayvanları ve teknolojiyi çok sever. Az az koy hepsinden koy mantığı ile teknolojinin her alanına meraklı hepsinden biraz bilgisi, bilgisi olmasa da fikri vardır. Yeni yeni site yazarlığına soyunmuştur bu yüzden sürçülisan eder ise affola.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir