Mavi yumurta

Mavi yumurta yoğun bir talep ile karşı karşıya kaldı. Ameraucana cinsi tavukların yumurtası son günlerin gözdesi oldu. Mavi yumurtayı almak için iki ay bekleyen vatandaşlar, yumurtayı gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Sadık Sevinç isimli vatandaş mavi yumurtanın Türkiye ile tanışmasını sağladı. 10 tane tavuğuyla yumurta piyasasına giren Sevinç, yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Ameraucana cinsi tavuklardan üretilen mavi yumurtalar sosyal medyada kısa sürede tanındı. Türkiye’ye mavi yumurtaları gönderen Sevinç, siparişlere yetişemediğini açıkladı.

Çankırı’da imamlık yaptığı öğrenilen Sadık Sevinç, bu işe hobi amaçlı başladığını ifade etti. Ameraucana cinsinin mavi yumurtaları satışlarında yükselme olunca tavuk satısını arttıran vatandaş, “Şu anda 10 adet tavukla mavi yumurta üretimi yapıyorum” dedi.

Üretimi köyde yaptığını belirten Sevinç, “On tavuğun yanına iki tanede horoz aldım. Köydeki bahçeli evimizde mavi yumurta üretiyorum” şeklinde konuştu.

10 adet tavuk aylık ortalama 200 tane mavi yumurta üretebiliyor. Üretici vatandaş ise bu farklı renkteki yumurtaları sosyal medya üzerinden satıyor. Siparişleri kargo ile isteyenlere gönderiyor.

Sadık Sevinç isimli mavi yumurta üreticisi yaptığı açıklamada, “Ameraucana cinsi tavuklarıma özel bir ilgi ile bakıyorum. Sularını dahi içme suyundan veriyorum. Onların daha fazla yumurta üretebilmesi için her türlü fiziki imkanı sağladım” dedi.

Mavi yumurtaları pazarlamak için sosyal medyayı kullanan üretici, pazarlama noktasında bir sorun yaşamadığının altını çizdi. İki aydır mavi yumurta üretip satışa sunduğunu açıklayan üretici, aylık bazda 200 adet yumurta sattığını belirtti. Tüketicilerin mavi yumurtaya ilgisinin yoğun olduğunu da ifade eden Sevinç, “Mavi yumurtayı almak için iki ay bekleyenler bile var. İlerleyen dönemde tavuk sayısını arttırarak, daha fazla üretim yapmayı hedefliyorum. Siparişlerin teslim süresi de böylelikle daha kısa sürede olacak” şeklinde konuştu.

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Mavi yumurta” için bir yorum

 • 19 Nisan 2017 tarihinde, saat 13:48
  Permalink

  ORGANİK MAVİ YEŞİL YUMURTA SALMA SERBEST GEZEN TAVUK SATIŞI YAPILIR

  TÜRKİYENİN HER YERİNE VAKUMLU ANBALIJINDA ORGANİK MAVİ YEŞİL YUMURTA SATIŞI YAPILIR

  MAVİ YEŞİL KÖY YUMURTASI GÜNLÜK

  BİREYSEL MÜŞTERİLERİMİZE FİYAT 15 TL

  TOPTAN SATIŞIMIZ VARDIR

  ÇİFLİĞİMİZ SALMA YAPILAN ORGANİK KÖY TAVUGU MAVİ YEŞİL YUMURTASI %100 DOĞAL ORGANİK

  KÖY YUMURTASI TAVUKLARIMIZ MEYVE BAHÇESINDE DOĞAL BESİNLERLE BESLENMEKTEDİR.

  YETİŞTİRME ORTAMINI İSTEDİGİNİZ ZAMAN ZİYARET EDEBILIRSINIZ.

  KAPASİTEMIZ HER GECEN GÜN ARTMAKTADIR.

  AYRICA CİVCİV SATIŞIMIZ DA VARDIR 40 TL

  0538-712 07 07

  0535-307 07 07

  yasardemiraas@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir