PTT Drone ile Teslimata Hazırlanıyor !

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik gelecekteki planları hakkında önemli açıklamalrda bulundu.Gelecekte Drone ile Teslimat yapılacağı hakkında bilgilere değindi. Kenan Bozgeyik tarafından yalpan açıklamalarda diğer yenilikler hakkında da bilgiler paylaşılırken, kişilerin kargomatik adı verilen cihazlardan da kargo alabileceği belirtildi. Bu bakımdan yeni dönemde kargo konusunda kişileri büyük bir kolaylık bekliyor.

Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamada PTT’nin yakın süre içerisinde  Drone ile teslimatlara da başlanabileceğini söylerken, bu sayede PTT, teknolojiye de ayak uydurabilecek. Drone teslimatı hakkında ilk defa böylesine açıklamalar bizzat Kenan Bozgeyik tarafından yapılırken, bu Türkiye’de aynı zamanda yeni bir dönemi de başlatacak. Daha çok yabancı firmalarda görmeye alışkın olduğumuz bu yenilikler, Türkiye’de PTT ile birlikte uygulanacak. Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamada tarih vermekten kaçınırken, ilgili özeliğin 2017 yılı içerisinde uygulanmaya başlaması zor olarak görülüyor. Özelikle kargo sektöründe yaşanan gecikmelerin önlenebilmesi adına böyle bir kararın alındığı da belirtilirken, drone ile teslimat sayesinde gecikmelerin yaşanmayacağı ifade edildi.

Fatih Alan
Blogger / Turizmci
1980 Konya doğumluyum.Konya Anadolu Lisesi öğrenimimi tamamladıktan sonra eğitimime Amerikanın Kentucky eyaletinde devam etme kararı aldım.Kentucky Üniversitesi ingilizce dil bölümü mezunuyum.Aymnı zamanda Açıköğretim fakultesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisiyim.Gerek yurt dışı gerek se yurt içi bir çok firmada kariyerimi devam ettirdim.Şu an Bursa da Dünya da 40.000 'den fazla şubesi bulunan 5 yıldızlı bir franchise Turizm firmasında da çalışmaktayım.

Genyolcu ekibinde editörlük ve sosyal vlog ve youtuber konularında ayrıca teknoloji alanlarında editör ve site yazarlığı yapmaktayım.Bir çok Ülkeye gidebilme imkanım oldu.Yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak, fotoğraf vlog ve video çekimi yapmak, kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak, birçok hobilerimden bazılarıdır.Ciddi anlamda iyi bir motosiklet kullanıcısıyım naked ve racing olanlar ise favorim.

Sporun her dalına aşığım, en sevdiğim ise yüzmek saatlerce suda kalabilirim benim için hiç bir sorun yok.Seyehat etmeyi yeni yerler ve insanları keşfetmesini çok seviyorum, içimde hala yaramaz bir çocuk olduğunu hissediyorum,stabil kalmak bana göre değil hareketi seven bir yapım var.Ülkemi çok seviyorum bayrağımıza da aşık bir insanım.Gencyolcu ekibinde bulunmaktan gurur duyuyorum.

Fatih Alan

1980 Konya doğumluyum.Konya Anadolu Lisesi öğrenimimi tamamladıktan sonra eğitimime Amerikanın Kentucky eyaletinde devam etme kararı aldım.Kentucky Üniversitesi ingilizce dil bölümü mezunuyum.Aymnı zamanda Açıköğretim fakultesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisiyim.Gerek yurt dışı gerek se yurt içi bir çok firmada kariyerimi devam ettirdim.Şu an Bursa da Dünya da 40.000 'den fazla şubesi bulunan 5 yıldızlı bir franchise Turizm firmasında da çalışmaktayım. Genyolcu ekibinde editörlük ve sosyal vlog ve youtuber konularında ayrıca teknoloji alanlarında editör ve site yazarlığı yapmaktayım.Bir çok Ülkeye gidebilme imkanım oldu.Yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak, fotoğraf vlog ve video çekimi yapmak, kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak, birçok hobilerimden bazılarıdır.Ciddi anlamda iyi bir motosiklet kullanıcısıyım naked ve racing olanlar ise favorim. Sporun her dalına aşığım, en sevdiğim ise yüzmek saatlerce suda kalabilirim benim için hiç bir sorun yok.Seyehat etmeyi yeni yerler ve insanları keşfetmesini çok seviyorum, içimde hala yaramaz bir çocuk olduğunu hissediyorum,stabil kalmak bana göre değil hareketi seven bir yapım var.Ülkemi çok seviyorum bayrağımıza da aşık bir insanım.Gencyolcu ekibinde bulunmaktan gurur duyuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir