2017 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri | Genç Yolcu

2017 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri

Sony Dünya Fotoğrafçılık Yarışması’nın 2017 yılı kazananları açıklandı. Dünyanın farklı ülkelerinden birinci seçilen fotoğraflar, Londra’da, Sony’s 2017 adlı sergide sergilenecek. İşte 2017 Sony Dünya Fotoğrafçılık Yarışması’nın kazananları… Dünyanın en büyük fotoğrafçılık yarışması olan Sony Fotoğrafçılık Ödülleri 2017 finalistlerini belirledi. Her zaman olduğu gibi yine hem amatör hem de profesyonel fotoğraf sanatçılarından inanılmaz kareler ortaya çıktı. Bu yıl 10.’su düzenlenen yarışmaya 183 ülkeden  227,596 fotoğraf katıldı. Kazanan fotoğrafçılar, 20 Nisan’da, Yılın Genel Fotoğrafçısı ile birlikte 25.000 dolar nakit para ödülü ve ayrıca Sony’den bazı hediyeler kazandı Yarışmanın öne çıkan karelerini sizler için Boredpanda’dan derledik.

Khalid Alsabat, Suudi Arabistan Ulusal Ödülü

Homare Hamada, Japonya Ulusal Ödülü

Camilo Diaz, Kolombiya Ulusal Ödülü

Peter Svoboda, Slovakya Ulusal Ödülü

Andreas Hemb, İsveç Ulusal Ödülü

Shashanka Chitrakar, Nepal Ulusal Ödülü

Sırbistan Ulusal Ödülü

Petar Sabol, Hırvatistan Ulusal Ödülü

Argus Paul Estabrook, Amerika Ulusal Ödülü

Luis Godinho, Portekiz Ulusal Ödülü

Jonatan Banista, Orta Amerika Ulusal Ödülü

Jim Chen, Tayvan Ulusal Ödülü

Shabir Mian, Pakistan Ulusal Ödülü

Emrah Karakos, Türkiye Ulusal Ödülü

Jianguo Gong, Çin Ulusal Ödülü

Kyaw Win Hlaing, Myanmar Ulusal Ödülü

Alessandra Meniconzi, Switzeland Ulusal Ödülü

Deveni Nishantha Manjula, Sri Lanka Ulusal Ödülü

Firos Syed, Katar Ulusal Ödülü

Lester Koh, Singapur Ulusal Ödülü

Mustafa Jindi, Uae Ulusal Ödülü

Tadas Kazakevicius, Litvanya Ulusal Ödülü

Muhammed Amir Hamja, Bangladeş Ulusal Ödülü

Alexander Vinogradov, Rusya Federasyonu Ulusal Ödülü

Fajar Kristianto, Endonezya Ulusal Ödülü

Dünyanın en büyük fotoğrafçılık yarışması olan Sony Fotoğrafçılık Ödülleri 2017 finalistlerini belirledi. Her zaman olduğu gibi yine hem amatör hem de profesyonel fotoğraf sanatçılarından inanılmaz kareler ortaya çıktı. Bu yıl 10.’su düzenlenen yarışmaya 183 ülkeden  227,596 fotoğraf katıldı. Kazanan fotoğrafçılar, 20 Nisan’da, Yılın Genel Fotoğrafçısı ile birlikte 25.000 dolar nakit para ödülü ve ayrıca Sony’den bazı hediyeler kazandı Yarışmanın öne çıkan karelerini sizler için Boredpanda’dan derledik.

Yarışma’da  öne çıkan fotoğraflar

Masayasu Sakuma, Japonya

Barry Tweed-Rycroft, İngiltere

Rob Wilson, Kanada

Francesco Russo, İtalya

Zhu Jianxing, Çin

Christian Vizl, Meksika

Lars Sivars, İsveç

Nigel Hodson, Birleşik Krallık

Fan Chen, Çin

Oktay Subaşı, Türkiye

ier Mane, İtalya

Gül Yıldız, Türkiye

Swapnil Deshpande, India

Luo Pin Xi, China

Yuan Peng, China

Jason O’brien, Australia

Ren Shi Chen, China

Li Song, China

Kaynak: boredpanda

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
GençYolcu.com'da bu yazıyı okuyan 141. kişisiniz.

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × one =