Osmanlı’nın Mahrem Tarihi

Farklı ve aykırı yorumlarıyla tarih alanında en çok okunan yazarlardan olan Mustafa Armağan bu kez özgün bir eserle çıkıyor karşınıza. Sizi sarayın mahrem dünyasına götürüyor. Bütün kapılar kapandığında kendisiyle baş başa kalan padişahların kişisel dünyalarını açıyor önünüze.

Osmanlı’nın Mahrem Tarihi, görünen tarihin görünmeyen yüzünü aralayan ufuk açıcı bir çalışma. Zevkli üslubu, yüzlerce kaynaktan süzülmüş bilgileri, çarpıcı dikkatleriyle bitirmeden elinizden bırakamayacağınız bir eser.

Padişahlığı sırasında İstanbul’a adım atmayan sultan…

Kendi eliyle kazıdığı mühürleri çarşıda sattırıp parasını fakirlere dağıtan padişah..

II. Abdülhamid’in en sevdiği atı bir Bulgar eşkıyasına ödül olarak kimler vermişti?

Sigara aleyhine makale yazan padişah…

Annesinin ismi bilinmeyen Osmanlı padişahı…

Hangi padişahlar spor kulübü kurmuşlardı?

Vahdettin tahta çıkarken hangi uğursuz sözü söyledi?

Peygamber’in ayak izini başında taşıyan padişah…

Kuyumculuk, marangozluk, urgancılık yapan padişahlar….

Divan edebiyatının gazel rekortmeninin bir padişah olduğunu biliyor muydunuz?

Annesinin adına cami yaptırıp içine kendi eliyle ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ hadisi yazılı levha kime aittir?

Timaş yayınlarından çıkan bu kitapla Mustafa ARMAĞAN tarihin tozlu perdelerinden birini daha aralıyor.

Orhan DİNÇ

Orhan Dinç on EmailOrhan Dinç on FacebookOrhan Dinç on InstagramOrhan Dinç on Twitter
Orhan Dinç
Blogger, Fotoğraf Sanatçısı
1979 yılında Otuz Yapraklı Gül Şehri Darende'de doğmuşum. Okuma-yazmayı ve hayatı İstanbul'da öğrendim. Ben büyüdükçe hayallerim de büyüdü. Bir gün elime bir fotoğraf makinesi verip "Hayattan çekeceğin çok şey var" dediler.Sırtımda çantam , gönlümde sevdam çekip durdum.

Her fotoğrafın bir hikayesi , fotoğrafı çekenin makine değil gönül olduğunu bilenlerdenim . Standartlara bağlı kalmayı , hep eksik yapsam da işi eksik yapmayı hiç sevmedim. Kendime yetecek kadar teknoloji ve bilgisayar tecrübem, Bir sevdam ,2 can parçam , birde üvey evlat gibi yanımda taşıdığım çantam var ...

Orhan Dinç

1979 yılında Otuz Yapraklı Gül Şehri Darende'de doğmuşum. Okuma-yazmayı ve hayatı İstanbul'da öğrendim. Ben büyüdükçe hayallerim de büyüdü. Bir gün elime bir fotoğraf makinesi verip "Hayattan çekeceğin çok şey var" dediler.Sırtımda çantam , gönlümde sevdam çekip durdum. Her fotoğrafın bir hikayesi , fotoğrafı çekenin makine değil gönül olduğunu bilenlerdenim . Standartlara bağlı kalmayı , hep eksik yapsam da işi eksik yapmayı hiç sevmedim. Kendime yetecek kadar teknoloji ve bilgisayar tecrübem, Bir sevdam ,2 can parçam , birde üvey evlat gibi yanımda taşıdığım çantam var ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir